| RorySan a întrebat:

Hei all.
Care sunt desene copilarieii voastre? :3
Ale mele sunt:
Ben 10
Pokemon
Bakugan
Johny Test
Scooby Doo
Fetitele PowerPuff
Super Spioanele
Ed, Edd si Eddy
Xiaolin Showdown
Redakai
BleyBade
Voltron
Tirex Express
+multe altele

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Pokemon. Am vazut majoritatea episoadelor si am jucat majoritatea jocurilor pana la Platinum & Black.

Mai sunt si altele... unele anime-uri de pe Animax.
Detective Conan (vreo 100 de ep)
Deltora Quest (vazuta de 2-3 ori, dupa care am citit cartile laughing )
Dino King
Death Note
Fullmetal Alchemist simplu & brotherhood
Naruto (pana la lupta cu Pain. restul stiu numai ce se intampla)

Din cele care nu sunt anime : Duel Masters & Courage catelul cel fricos. As fi pus si Ben 10 dar numai prima parte a fost ok. M-as fi uitat cu placere in continuare daca nu ar fi trecut de la varianta adolescent la varianta copil.

Si cei de la Pokemon m-au enervat din acelasi motiv. Ash are *teoretic* niste Pokemoni care pot sa rivalizeze cu legendari si nu ii foloseste. A avut si piatra Thunder si nu a folosit-o pentru a-l evolua pe Pikachu in Raichu care e de vreo 3 ori mai puternic.

| Dalyan a răspuns:

Hmm vremuri frumoase, sa vedem:
*Curaj Cainele cel fricos;
* Spioanele;
* ma mai uitam si la Winx dar nu le prindeam mereu pentru ca erau de dimineata;
* Copiii de la 402;
* Viata cu Louie;
* Fetitele PowerPuff;
* Shaman King;
* Cei cu Andy!;
*Ed, Edd si Eddy
*Hell Girl(imi era super frica sa ma uit la ele dar imi placeau);
*W.I.T.C.H;
*ceva cu o mumie, o fetita si o pisica..cred ca Tutenstein? sau ceva de genu;
*Kim Possible;
*Familia Flinstone;
*Dexter;
*Billy si Mandy;
*un desen cu un copil si o casa de prieteni imaginari chiar nu imi amintesc numele dar imi amintesc ca ma uitam si imi placea povestea;
*Vaca si Puiul;
*Casa nebunaticilor de alaturi;
*Familia Toffu;
*Kid And Kat;
*Tom and Jerry;
*Ciocanitoarea Uddy;
*Galactic Football;
*Filmele cu Barbie(desi nu se dadeau la tv-sau se dadeau foaaarte rar- facuse sora mea mai are rost de toate de la un profesor care avea un baietel mic);
*Gemenii Cramp;
*Capsunelele;
*X-MAN(imi placea mult varianta veche);
*Zambetul lui Sharon;
Si sunt destul de sigura ca, daca mai stau sa ma gandesc imi mai aduc aminte multe..Desenele copilariei sunt cele mai frumoase.Desi, si unele desene care se difuzeaza acum sunt frumusele(pentru ca inca ma uit desi am o varstalaughing ), nu se compara cu ce era inainte.Si e foarte posibil sa fi pocit cateva nume dar nu imi amintesc cum se scriau=)

| Shinderiu a răspuns:

Super spioanele, fetitele Powerpuff, bakugan, Beyblada, Gormiti, Ben 10, Scooby-Doo, Johnny Test, Johnny Bravo etc.

| Miksha a răspuns:

Regele Shaman, Samurai Jack, Courage cainele cel fricos. De asemenea mai erau cateva desene X-Men, Spider-Man, Hulk si cei 4 fantastici dar nu le prindeam mereu, si normal Diabolik, probabil desenul meu favorit.