| anonim_4396 a întrebat:

Hei, benzile desenate Marvel trebuie citite intr-o anumita ordine sau nu contează? Știu că filmele trebuie urmărite într-o anumita ordine.

Răspuns Câştigător
| vladtheo a răspuns:

Pai...da, trebuie citite intr-o anumita ordine, dar nu neaparat, poti citi si benzi desenate mai mari Marvel, adica de vreo 70-200 de pagini nu din alea mici, la alea mici conteaza ordinea foarte mult. Daca vrei sa te apuci sa citesti Marvel (in romana) poti intra aici: https://www.lexshop.ro/comic-books-benzi-desenate/s116-marvel

1 răspuns:
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Ordenea NORMALA este cea de Sus in Jos, cu orientare de la stanga la dreapta pentru text.
Doar manga este diferit deoarece el se citeste de la dreapta la stanga si imaginea e focusata in dreapta