| Fluture a întrebat:

Hei. Ceva farse de 1 aprilie?batting eyelashes Imi spuneti si mie:p. ce farse ati facut prietenilor in alti ani laughing amuzante daca se poatetongue Mersi anticipatbig grin dau funda si voturi.

2 răspunsuri:
| iiGabytsa a răspuns:

Eu am icercat asa:am zcris pe o foaie "uite talpi pe tavan"laughingrolling on the floorsi am dat-o prin cls. Dupa aia toti se uitau masca pe tavan si a ajuns biletu pana la profa si abia atunci si-a amintit ca e 1 aptrilierolling on the floor

| Aly2 a răspuns:

1. Poti sa lipesti o fisa sau o bancnota pe jos la intrarea in clasa/afara pe trotuar! O sa fii surprins cati or sa se aplece sa o ridice!

2. Poti sa schimbi zaharul cu sarea.

3. Furiseaza-te seara in camera parintilor sau a fratilor si fixeaza alarma ceasului cat mai devreme.

4. Intr-o cutie cu lapte adauga colorant alimentar. Nu este toxic si ii va speria pe cei care vor vrea sa-l consume!

5. Lipeste cu un scoch incolor capacul si colacul de la wc (asta daca ai boala pe femei sau cacaciosi tongue ). O surpriza neplacuta pentru cineva care se grabeste sa ajunga la baie!

6. In timp ce doarme cineva pune intr-o farurie mai multe hartii, du-te in fata lui, da-le foc si striga tare dupa ajutor. Cu siguranta va fi o pacaleala pe care nu o va uita prea usor!

7. Lipeste-i prietenului tau pe spate o banda anti-furt. In momentul in care va incerca sa iasa din magazin o sa declanseze alarma.

8. Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) in care ii s-a suspendat permisul si ca este cercetat penal pentru omor.

9. Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) prin care sa-i anuntati ca fiica/ fiul lor va fi exmatriculat intr-o saptamana si ca sunt obligati sa se prezinte la scoala in data de XX. XX. 2009 la ora XX pentru o sedinta cu directorul.

10. O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta!

11. Mai poti pune ulei pe gresie happy

12. Sa schimbi iala la usa

13. Sa dai foc la o hartie, cand cineva doarme si sa strigii cat te tine gura focccccccccc!

14. Ia o cutie de bomboane goala si intoarce ambalajul cu josul in sus si vor parea ca niste bomboane delicioase, apoi du-te la prietenii tai sau profesori zicandu-le ca e ziua ta (de nume, de nasere ) si vei vedea ce va iesi, incearca si vei rade pe saturate.
http://www.calificativ.ro/Pacaleli_de_1_Aprilie-a20624.html

Fundi?