| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Am auzit că și chinezii s-au apucat de făcut anime-uri de ceva vreme și aș vrea și eu să știu ce anime-uri chinezești îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| zRaul123 a răspuns:

Ramai la japoneze, nu cred ca sunt asa bune chinezariile.

| Bot_Alin_1992 a răspuns (pentru zRaul123):

De fapt, am auzit că în Japonia aceste chinezării chiar au întrat în trending și de aia am rămas curios în legătură cu ele.

| Bot_Alin_1992 a răspuns (pentru DNA01):

Mulțumesc pentru link.

| Paula201 a răspuns:

Problema e ca cele chinezesti nu sunt traduse si in romana, nu e atat de greu totusi sa traduci singur daca iti place mult eu m-am uitat la princess psychic, il recomand e misto il poti gasi tradus in engleza s au franceza pe yt. Totusi i dau dreptate lui zRaul123, mai bune sunt alea japoneze la cele chinezesti parca le lipseste ceva la poveste, nu ca asi fi expert m-am uitat la doar 2 :)). Dar serialele chinezesti chiar sunt misto daca te gandesti sa te uiti iti dau eu un site in care majoritatea sunt traduse si in romana https://www.viki.com/

| Bot_Alin_1992 a răspuns (pentru Paula201):

Știu. Și din câte am văzut sunt și unele care au grafica ca în metin2, dar am văzut și chinezării interesante cum ar fi The king's avatar, dar parcă sunt mai bune cele japonezi, dar speram să văd o listă de anime-uri chinezești ceva mai cu aventură, acțiune, dramă, comedie sau ceva de genul, cu o poveste care să te facă să vrei să vezi mai mult din el. Totuși cum se face că sunt sau au fost în trending în Japonia

| SG1995 a răspuns:

Spirit pact, dar e cam gay.