| dada123 a întrebat:

Stie cineva cand apare sezonul 2 din Attack on Titan? S-a confirmat ca va aparea dar nu stiu cand. Finalul m-a lasat cu ochii in soare. N-am inteles de ce vrea Annie sa-l ia pe Eren, habar nu am ce e in pivnita, nu stim cum s-a transformat Annie in titan, nu stiu unde e tatal lui Eren (nu stiu nici cand i-a facut injectia, aceea) si mai ales nu stiu care e scopul titanilor (inteligenti) adica Annie si ceilalti doi, titanul Colosal si Blindatul. Sunt total bulversata! laughing Imi poate spune si mie cineva cand apare si sa-mi explice daca poate intrebarile puse?

6 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

Îmi pare rău să vă stric cheful dar sezonul 2 apare de abia în 2016. În mod normal era planificat pe 2015 dar s-a înlocuit apariţia sezonului 2 cu un film despre viaţa lui Levi parcă.

| dada123 explică (pentru BlackRaven45):

Levi? E, macar au ales un personaj misterios si dragut! Cand apare filmul cu el?

| BlackRaven45 a răspuns (pentru dada123):

Undeva în 2015 ar trebui. Probabil prin ianuarie. Dar nu-s sigură.

| Yukinachan a răspuns:

Hei..stiu..ne-a lasat asa in ceata laughing) eu am auzit ca un nou sezon va aparea abia in aprilie sad, stiu, mult.
Stiu, eu ma asteptam ca Eren sa se mai lupte cu Titanul Colosal sau Blindat..adica pe bune..au disparut dintr-o data.laughing) Chiar ce o fi cu pivnita aia? laughing) sper ca v-om afla in al doilea sezon.

| dada123 explică (pentru Yukinachan):

S-a terminat exact in mijlocul actiunii. Chiar voiam sa vad ce e in pivnita! sad Dar asta cred ca o sa arate la sfarsitul animeului, pentru ca na, daca afla deja raspunsul ii omoara. Si totusi ei sunt singurii oameni de pe pamant ca nu inteleg? Sunt izolati acolo? laughing Si astia cand dorm, parca-s roboti laughing Oricum, sper sa ne lamureasca pana la sfarsit big grin

| Militaru_Dan_2002 a răspuns:

Apare in primavara asta, dar nu se stie cand.
Dar ce se stie sigur este ca in acest sezon se va lupta Titanul Eran si cu Titanul Colosal si cu cel blindat