| Adriana2345678 a întrebat:

Hey fani anime-uri, stiti un anime care sa fie de dragoste dar si aventura care sa si aiba multe episoade, de preferat minim 2 sezoane,

Răspuns Câştigător
| I04n4 a răspuns:

Hey! Ai putea incerca:
-Zero no Tsukaima (are 4 sezoane, 12 episoade/sezon, are romantism, aventura si in unele momente actiune... dar mai rar)
-Highschool DXD (are 2 sezoane, 12 episoade/sezon + OVA-uri, este cu demoni si putin cam ecchi, dar mi-a placut)
-Freezing (2 sezoane, 12 episoade/sezon)
-Infinite Stratos (2 sezoane, 12 episoade/sezon + OVA-uri)
-Kore wa Zombie desu ca (2 sezoane, 12 episoade/sezon)

Ai mai putea incerca si:
-Itsuka Tenma no Kurousagi (are doar un sezon, 12 episoade + OVA, dar dupa parerea mea merita)
-Nagi no Asukara (are un sezon, 26 de episoade, nu de mult s-a terminat, dar nu cred ca va mai avea un sezon. Este un anime genial)
-Kamisama Hajimemashita (un sezon, 13 episoade + OVA-uri si se spune ca va aparea sezonul 2)
-Noragami (cum nu demult s-a terminat are doar un sezon si nu foarte multe episoade, dar trebuie sa-l vezi, este super)
-Accel Wold (un sezon, 24 episoade + OVA-uri, dar merita. Este scris de aceeasi persoana care a scris si SAO, Reki Kawahara)
-Uraboku (24 episoade)

3 răspunsuri:
| TempestUV a răspuns:

Hiiro no kakera
Kakumeiki valvrave(e mai multa actiune)
Chrono Crusade
Clannad(are 2 sezoane dar trebuie neaparat sa il vezi)
Air(nu are actiune)
Fortune arterial
Kamisama Hajimemashita
Maoyuu Maou Yuusha
Pe unele poate le-ai vazut dar daca nu le-ai vazut trebuie sa le vezi. Sper ca te-am ajutat.

| ElleAhx a răspuns:

-Hiiro no kakera (2 sezoane, 26 episoade)
-Mirai Nikki (1 sezon, 26 episoade)
-NANA (47 episoade dar nu prea e aventura)
-Btooom! (12 episoade)
-Higashi no eden (11 episoade)
-Guilty crown (22 episoade)
-Vampire knight (2 sezoane, 26 episoade)
-Code Geass (2 sezoane, 50 episoade)
-Sword art online (25 episoade)

E destul de greu sa gasesti un anime in care sa se puna accentul mai mult pe dragoste decat pe actiunea propriu-zisa in combinatia asta de genuri (romance + adventure). Mai mult e destul de greu sa gasesti un anime si cu un numar mai mare de episoade dar care sa nu devina plictisitor. Dupa pararea mea nu numarul de episoade este cel care conteaza. In fine, sper ca te-am ajutat! :*