| hisaruki a întrebat:

Hey! La ce anime-uri vă uitați acum, în 2019? Care sunt "la modă"?

Răspuns Câştigător
| uwu7 a răspuns:

Anime-urile populare aparute/terminate in 2019 sunt:
- Tate no Yuusha no Nariagari (The Rising of the Shield Hero)
- Yakusoku no Neverland (The Promised Neverland)
- Dororo (e adaptat de la un anime din anul 1969, practic e cam acelasi anime, dar cu o animatie mult mai buna; probabil si povestea e putin schimbata)
- Tensei shitara Slime Datta Ken (That Time I Got Reincarnated as a Slime)
- Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen (Kaguya-sama: Love is War)
- Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru (Run With the Wind)
- Domestic na Kanojo (Domestic Girlfriend).

Personal, urmaresc fiecare episod saptamanal din primele doua pentru ca mi se par pur si simplu PREA AWESOME.
Desigur, acum exista si continuari aparute in 2019 de la alte anime:
- Mob Psycho 100 II
- JoJo no Kimyou na Bouken: Ougon no Kaze (JoJo`s Bizarre Adventure: Golden Wind)
- Fairy Tail Final Series (ultimul sezon)
- Kakegurui××
- Date A Live III.

Vizionare placuta la anime-uri =^w^=

9 răspunsuri:
| Sabretooth a răspuns:

Uită-te la Inu Yasha e un pic cam vechii de este foarte fain
Dacă vrei unul mai nou uită-te la Hero Academia care de asemenea este foarte smecher
Tot smechere sunt si Marvel Disk War
Bleach
Bayblade

| ForeverAlone97 a răspuns:

Eu mă uit la Yu yu hakusho. Știu că e cam vechi, dar ăla îmi place.

| Justme1997 a răspuns:

Ma uit la Dororo si Mob psycho 2

| teo530 a răspuns:

Tokyo ghoul, owari no seraph, devil's line, another, dead note, naruto si naruto shippuden si boruto. Mai multe nu am vazut eu deci nu iti pot recomanda ceva ce nu am vazut. Dar am auzit nu mai de bine despre noragami, attak of titan, my hero academy, ao no exorcist.

| Kuroo a răspuns:

Tate no Yuusha, Dororo, Tokyo ghoul sez 4 si astept 91 days sez 2.

| Calinescu1720 a răspuns:

Boruto next generation este continuarea lui Naruto Shippuden

| GanduriDeCafea a răspuns:

* Magi's Grandson
* One Punch Man Sezonul 2
* Kimetsu no Yaiba
* The Rising of the Shield Hero
* Soul Land 2nd Season
Si astept cu nerabdare Re:zero sezonul al doilea big grin

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=9NQ-h3FpjR8 uitate la asta e impartit in 3 sezoane + predacon rising 2013