| alma200033 a întrebat:

Hey! Oare de ce nu pot desena ceva din mintea mea? Desenez bine doar daca vad o poza.

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Pentru ca ai nevoie de mai mult exercițiu. Dacă până acum ai desenat după poze ai facut un fel de mindset și trebuie să lucrezi mai mult cu imaginația pentru a reuși. Eventual imagineazăți ceea ce vrei să desenezi pe hartie.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca nu ai imaginatie.

| BlackRaven45 a răspuns:

Asa e la inceput. Incearca sa faci un desen de mai multe ori dupa o poza si dupa sa incerci sa il faci din nou, dar fara poza. Imaginatia se poate dezvolta. Incearca sa citesti mai mult. Ia cat timp ai nevoie si citeste incet ca sa poti vizualiza mai bine ceea ce este descris. In acest fel iti vei dezvolta mintea si o sa iti fie mai usor.