| RainmakerX a întrebat:

Ce anime-uri v-au impresionat? Stiti vreun anime precum Pandora Hearths/Deltora Quest? Dau funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ZZZZ554 a răspuns:

Primul care m-a impresionat a fost Sailor Moon
2. Fairy tail
3 NARUTO
4 Pretear
5 Shugo Chara
6 Campione
7 POKEMOON
8 DN Angel
9 NaNa
10 Pandora Hearts
Dca vrei iti mai spun alte animeuri

| RainmakerX explică (pentru ZZZZ554):

Imi explici si mie te rog finalul de la Pandora Hearths? Mie unul mi s-a parut (sunt sigur ca au murit si Oz si Alice) dar acea cruce nu are nimic scris pe ea si pamantul nu pare sa fie miscat la mormant.Ma gandesc ca poate doar au inapoiat ceasul de unde l-au luat si ca acel mormat este al lui Jack.
O sa aiba vreo continuare?
Au murit cu adevarat sau doar asa a parut?(Anime-ul mi-a placut foarte mult; povestea buna de asemenea. Avea actiune si mai moderat romanta si scene haioase dar sfarsitul este dezastruos. Nu stiu dar sa se termine asa...cu un sarut si dupa direct cu mormantul. Nu e Romeo si Julieta ca sa fie astfel sfarsitul.

In fine multumesc mult pentru raspuns dar as mai avea o intrebare.
O sa fie un sezon 2 din Pandora Hearths sau m-am uitat la toata seria numai ca sa fiu dezamagit total?( Eu asteptam altceval.Nu o casa plina de copii facuti cu un chain din abis dar macar ceva mai optimist.)

Multumesc inca odata pentru raspunsuri cu toate ca o sa incerc doar pe DN Angel. Daca stii si altele ceva mai de baieti as aprecia daca mi-ai spune.

| ZZZZ554 a răspuns (pentru RainmakerX):

La Pandora Hearts am vazut doar sez. 1.
Sunt sigura ca acel mormant este a lui Jack.Dar cred ca stiu cine a omorat-o pe Alice.A omorat-o Vincent sunt sigura. Dar sunt dezamagita ca nu e sez. 2.Pa, pa

| RainmakerX explică (pentru ZZZZ554):

Multumesc!

5 răspunsuri:
| anonimspecial a răspuns:

Dead Note +18

| Hyourinmaru a răspuns:

Aww, te-ai uitat la Deltora Quest? A fost primul meu anime. Ah, cat de nostalgic.
Pe mine m-au impresionat:
Angel Beats (singurul anime la care am plans)
Zankyou no terror (pur si simplu genial)
Psycho-pass (la fel de genial)
Ao no exorcist (printre preferatele mele)
Kyoukai no kanata (la fel)
Higurashi no naku koro ni (e horror, il ador)
Mirai nikki (foarte interesant final)
Fullmetal Alchemist (un must-see)
Shigatsu wa kimi no uso, Blood-C, High school of the dead, Kami-sama no memochou, Hell girl, Tokyo Ghoul, Durarara, Code Geass, Another.
Sunt sigura ca majoritatea o sa-ti placa. happy