| BeautifullGirll a întrebat:

Hey TPU!~ Pentru toti fanii Naruto Shippuden... Sunt foarte confuza.
1. Va aparea Naruto Akippuden? Am auzit si eu de acest zvon dar inca nu sunt 100% sigura si as vrea sa aflu informatii de la voi in legatura cu acest subiect.
2. Aici o sa scriu cam mult dar merita sa va trezesc la viata. Pentru toti care cred ca Naruto va fi cu Hinata sau cu Sakura. Masashi Kishimoto a fost destul de clar : Nu va baga romance in acest anime pentru ca nu vrea sa il transforme intr-o poveste de dragoste. Dar se pare ca sa razgandit. Am citit mai multe interviuri de ale lui si in unele zicea ca i-au scris multi fani pe blogul lui "Naruto Akippuden", "Vrem Naruto Akippuden" ( desigur de pe mai multe continete ale lumii). Acesta a zis ca fanii vor primi ce li se cuvine adica va exista un asa zis Naruto Akippuden dar inca nu sunt sigura. Massashi Kishimoto a declarat intr-un alt interviu de al. ( asta am vazut-o pe aici pe la comentarii ) ca povestea de dragoste dintre Naruto si Sakura va continua pana in Naruto Akippuden si pe undeva pe acolo vor fi impreuna. Am vazut iar in alt interviu ca cica Naruto si Sakura vor fi impreuna ( asa a declarat ). Pana la urma vom vedea ce se intampla. Am surse sigura ca va fi cuplul NaruSaku. Am cunostinte in Japonia care lucreaza la Tokyo TV... Sincera sa fiu sunt fana a cuplului NaruSaku. Si aici vine intrebarea mea : Dupa Naruto Manga si Anime cum credeti ca ar fi sfarsitul ( asa mai logic pentru ca am vazut niste comentarii pe aici cum ca Naruto Shippuden s-ar termina pe la ep 3.000 rolling on the floor )
Aici imi impartasesc si eu punctul de vedere cu voi: Dupa mine ar fi asa : Pe la sfarsitul celui de-al patrulea razboi, Naruto si Sasuke se vor revedea din nou fata in fata fara ca nimeni sa-i mai poata opri. In timpul luptei apare si Sakura ( putin probabil ) incercand sa-l ajute pe Naruto. Naruto nu-i da voie sa lupte deoarece este de datoria lui sa inlature povara ce i-a fost lasata pe umeri. Cu greu, dar intr-un final reuseste sa il convinga pe Sasuke sa se intoarca inapoi in Konoha..Si cu asta se va pune capat celui de-al patrulea razboi ninja. Cei trei devin jonnini iar peste cativa ani Naruto devine Hokage.
P.S.: Stiu ca am scris mult dar mi-am exprimat opinia aici in scris. Mi-as dori sa nu primesc cuvinte vulgare la adresa mea dar cred ca stiti si voi vorba aia. In fiecare sala de teatru nu exista 1-2 spurcati la gura.

15 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Nici o sursă sigură nu a dezvăluit faptul că Akkippuden va exista.Este doar un zvon răspândit de fani.Nu am cunoştinţe la Tv Tokyo cum pretinzi tu că ai, dar ştiu mai mult ca sigur că Kishimoto nu a spus că Akkippuden va exista sau că NaruSaku se va întâmpla cu siguranţă.
Şi referitor la părerile tale..citeşte manga.Se pare că eşti în urmă cu multe lucruri.
Cum văd eu că se va termina? Probabil îi vor învinge pe Madara şi Obito, ceva se întâmplă cu Naruto şi Sasuke, apoi se luptă şi unul dintre ei moare.

| Hakuouki a răspuns:

Mai poate vor fii cupluri, adica ma gandesc ca poate la final or baga ceva in gen "peste 100 de ani" si il arata pe Naruto cu copii si nevasta, poate nu, dar dintre personajele astea Sakura, Hinata, Ino, nu vor fii cupluri, mai degraba drama ar venii dupa ce ar afla Naruto despre Karin, care este din clanul Uzumaki...in Akipuden nu cred si daca va fi, ce va fi asa interesant, apogeul se atinge in lupta contra Kaguyei, apoi nu va mai fii nimic atat de "smecher". Seria nu se va termina in 2014... poate manga se va termina in acest an, dar episoade mai sunt multe de aparut.

| Okami23 a răspuns:

De ce nu poti astepta sa apara episoadele? sau sa citesti manga?

daca baga romance o sa se transforme in tanar si nelinistit (varianta: ninja si nelinistit) happy

nu cred ca ai cunostinte care lucreaza in Japonia.

| BeautifullGirll explică (pentru Okami23):

In Japonia s-a terminat Naruto Shippuden prostutule. La ei aparea cate un episod in fiecare zi. As vrea sa iti dau un site la care sa te uiti dar nu sunt traduse in romana episoadele si oricum sunt foarte greu de gasit si ei nu ar fi atat de prosti sa le bage la noi. O sa vezi cand o sa se termine ca o sa-mi dai dreptate. Doar asteapta

| birdie14 a răspuns (pentru BeautifullGirll):

Scuze,nu vreau să te jignesc, sincer! but wow you're stupid
Naruto apare în Japonia o dată pe săptămână, joia.Dar din cauza fusului orar diferit, nouă ni se pare că apare la ei miercurea.Iar Naruto Shippuden NU şi-a încheiat difuzarea! N-am idee de unde îţi vin ideile astea sau cine îşi bate joc de tine spunându-ţi astfel de informaţii eronate, dar serios! Informează-te cum trebuie şi apoi îţi spui părerea. Încetează să-ţi împărtăşeşti prostia.

| corina1999 a răspuns (pentru BeautifullGirll):

Pfffff...WOW cine te-a mintit a facut-o bine de tot in primul rand ca Sasuke e acum de partea aliatilor nu ca l-ar fi convins Sakura si sa nu mai zic ca in ultimele numer de manga nu prea ar fi aratat ca se intampla ceva intre Naruto si Sakura dar ma rog a fost doar o speculatie cu ce se va intampla hmm... daca Naruto Shippuden '' s-a terminat'' si tu stii site-ul la care e foarte greu de ajuns cum De e o speculatie asa de departe de adevar ma cam pune pe ganduri pe restul nu?

| Okami23 a răspuns (pentru BeautifullGirll):

Te agiti cam mult doar pentru un anime!
mie nu mi-e greu sa am rabdare
nu o sa fie niciun NaruSaku
dar sigur NaruHina
sau mai bine niciun cuplu stupid ca strica anime-ul
proasta esti tu!
Nu s-a terminat anime-ul in Japonia, un episod se difuzeaza si la ei, pe saptamana.
Poate daca ai gandi putin. daca anime-ul s-ar fi terminat in Japonia, tipii aia nu ti-ar fi pus spoilere pe net?
slabut cu gandirea oricum!

| Kyprro a răspuns (pentru Okami23):

Sasas

| товарищ a răspuns:

S-ar zice ca deja exista...

| Sarai a răspuns:

Mi-ar placea sa fie Naruto si Sakura impreuna. Dar mai mult mi-ar placea sa fie Naruto cu Hinata si Sakura cu Shikamaru. Cred ca va exista Naruto Akippuden... oricum ...tot ce avem de facut este sa asteptam.

| Andy_Andreea_2000_etGZ a răspuns (pentru Sarai):

Ai dreptate, e cel mai bun lucru de facut

| Andy_Andreea_2000_etGZ a răspuns (pentru Sarai):

Cel mai bun lucru de facut in loc sa va certati este sa asteptati. Oricum din cate am vorbit cu cei care administreaza pagina AnimeKage spun ca nici ei nu stiu la ce episod se termina shippuden iar daca va exista Akippuden si nu ar fi doar zvonuri il vor aduce pe site

| Nikoleta56 a răspuns:

Nu vreau ca Naruto si Sakura sa fie impreuna crying((

| Florin_Vlad_1995 a răspuns:

Uite aici tampito datele cand apar episoade din Shippuden ca sa te convingi ca nu s-a terminat si termina cu cunostintele tale fictive din Japonia ca nu s-a rasturnat caruta cu prosti aici. Iti spun din toata inima ca esti redusa mintal si probabil te visezi sub Naruto. http://www.imdb.com/title/tt0988824/episodes?season=16&ref_=tt_eps_sn_16

| Ghiurau_Sebastian_1990 a răspuns:

Imi pare rau ca va spun asta fani naruto dar se poate ca in 2014 sa se termine seria naruto shippuden si sa nu fie nici un akikppuden(daca s-ar face sau nu un akkippuden)..asa am citit...cat este de adevarata nu stiu