| Denymatrix a întrebat:

Stie cineva ce s-a intamplat cu site-ul deseneanime.ro? Faceau o treaba buna dar am vazut ca nu le mai merge site-ul...

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Https://www.facebook.com/pages/DeseneAnimero/231517016929901
Se pare că administratorii aveau de mult probleme cu site-ul, aşa că au decis să-l închidă.Nu au dat nici un răspuns, deci nimeni nu ştie încă motivul.

7 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Intrebare. cate situri cunosti de ti se pare ca faceau o traba buna?

| Denymatrix explică (pentru Miauti):

Am spus ca faceau o treaba buna deoarece erau foarte prompti cu tradusul anime-urilor si aveau o multime de seriale ce au facut parte din copilaria mea + imi placea Lupta Titanilor din fiecare saptamana.
Si ca sa-ti raspund la intrebare: Nu prea multe.Doar anime. kage si inca cateva, insa in rest folosesc gogoanime.com iar pentru manga:mangahere.

| Miauti a răspuns (pentru Denymatrix):

Ce? ce ai spus? ei traduceau :)))? cred ca ar tr sa te mai uiti odata. Toate anime-urile prezentate acolo erau traduse de alte fansuburi. Ce faceai ei era ori isi puneau tigla lor ori punea codul video.

Si iti dau o lista cu fansuburi care au tradus si traduc animeurile...
jtecher-fansub
destiny-anime (fuzionare)
shining-subs
royalgoofansub
animemox
animepm
nbi-subs
manga-kids
ai-subs (mort)
anime-nolimit
shinobi subs
ACG Fansub
Rebellion Fansub

Si iti dau un link despre manga-uri http://miauti.blogspot.ro/

si intra aici http://miauti.blogspot.ro/2011/07/all-manga-reader.html cum sa citesti online fara stres...

| Denymatrix explică (pentru Miauti):

Whatever XD. Oricum, nu prea mai vizionez anime-uri sau citesc manga in romana de ceva timp

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna!
Au avut probleme cu site-ul. Oricum, poti urmari anime-uri pe http://www.animekage.com/

| Alban_Bogdan_1992 a răspuns:

Si eu ma uitam, dar na' nu stiu...