| qCrowley a întrebat:

Heyyy tpu......Caut si eu un anime bun, sugestii? Daca s-ar putea si o mica descriere

Răspuns Câştigător
| puppetmaster a răspuns:

Amnesia
hataraku maou sama
guilty crown
code geass
tokyo ghoul
dantalian no shoka

3 răspunsuri:
| Bia001 a răspuns:

Mayo Chiki-intr-o familie in care mereu baiatul era majordomil, se naste o singura fata iar ea vroia sa fie majordomul unei fete asa ca daca reusea sa treaca drept baiat in tot timpul liceului atunci putea fi in continuare majordomul ei. ~ un baiat ce avea mama si sora foarte pasionate de lupte, mama lui fiind deja profesionista, isi duce viata de liceu plima de batai din partea surorii sale.
Intr-o zi cei doi (majordomul si tanarul) s-au intalnit printr-o intamplarr nu asa placuta. Insa pana la urma el afla ca este fata si devin foarte buni prieteni incetul cu incetul trecand prin mai multe intamplari ( de exemplu o zi la piscina incheiata de o rapire falsa, la mare, etc).
Genurile anime-ului : school si comedy ( din ce imi amintesc)
* nu e prea scurt T^T*

| Fanu_Stefanu_1999 a răspuns:

Avatar(Legend of Aang continuat de The legend of Korra) este super tare