| Ryuk44 a întrebat:

Îmi puteți spune niste anime-uri psihologice,cu mister? Am văzut Death Note,Death Parade, Erased și Another

5 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Psycho-Pass
Durarara
Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detective Conan
Spiral
Monster
Humanoid Kikaider
Hell girl
Full metal alchemist
Blue Gender
Blood +
Vampire Knight
Serial experiments lain

| HandaSei a răspuns:

1. Shinsekai yori: Fără îndoială cel mai genial anime văzut de mine când vine vorba de acest gen! ^.^ /Totuși trebuie să spun că nu este neapărat pentru oricine, mai ales că până undeva pe la jumătatea seriei totul este extrem de confuz și majoritatea o abandonează... rolling on the floor /Nu te lăsa păcălit de aparențe, este un anime superb! xD

2. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu: îl mai găsești și sub numele alternativ de "Parasyte"

3. Monster: 74 de episoade, o să ai ce vedea! ^.^

4. Paprika: (Film anime)

Altele care e foarte posibil să-ți placă! happy

- Made in Abyss
- Elfen Lied
- Haibane Renmei
- Youjo Senki
- Shinreigari: Ghost Hound
- Gosick
- Shiki
- Baccano!
- Hyouka
- ef: A Tale of Memories.

| Luke92 a răspuns:

One Outs, char frumos animeul...

| rehtonA a răspuns:

Https://myanimelist.net/anime.php sortate dupa genuri. sper ca te ajuta