| labrador233 a întrebat:

Imi puteti sugera va rog mai multe animeuri gen danganronpa? Adica cu cazuri si actiune de "detectiv"

Răspuns Câştigător
| BlackRaven45 a răspuns:

Death note, Bungou Stray Dogs, Monster, Hyouka, Erased, Kimi no na wa, Another, Death Parade, Rokka no Yusha, No. 6, Mirai Nikki, Durarara, Black Bullet, Karneval, Pandora Hearts, Tokyo Ghoul, Vampire knight

Astea-s anime care au la genuri ''mistery''.

1 răspuns:
| Gabrielda a răspuns:

Death Note, Code Geass, Dectetive Conan, Detective Conan
Din pacate nu stiu multe cu dectetivi+ in afara de Dectetive Conan restul sunt mai mult mister, nici nu cred ca sunt multe de acest gen