| natsu15082000 a întrebat:

Imi recomanda si mie cineva niste animeuri cu genuri romantic sau isekai.

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

-Kamisama Kiss
-Vampire Knight
-Domestic na Kanojo
-Golden Time
-School Days
-Devil s Line
-Elfen Lied
-Diabolik Lovers
-Sukite ii na y o
-Your Lie in April
-Orange
-Anohana
-Your Name(acesta este film)
-Nanatsu No Taizai(are mai multa actiune dar are si romantism)
-Kaichou Wa Maid Sama
-Kuzu no Honkai(ecchi)
-Clannad
-Clannad after story(acesta este mai bun, sa pregatesti servetelele aici)
-Ao Haru Ride
-Itazura Na Kiss
-Snow White with the Red Hair
-Akatsuki no Yona
-Highschool Dxd(decat primul sezon mi-a placut mie, si este ecchi)
-Bad Boss(acesta este hentai, dar cuprinde mult romantism chiar daca este hentai)
-Junjou Romantica si Sekaiichi Hatsukoi(acestea 2 sunt yaoi, sunt de asemenea foarte romantice dar sunt yaoi)
-Citrus(acesta este yuri)
-Shuumatsu Nani Shitemasu Ca(inca nu l-am terminat, pana acum am urmarit 5 episoade din el, pana acum pot sa iti spun ca imi place).
Vizionare Placuta!

11 răspunsuri:
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Iti multumesc pentru funda! Am terminat ultimul anime din lista pe care ti-am dat-o,e foarte frumos,l-am vazut intr-un AMV,si acel AMV m-a facut sa urmaresc anime-ul,nici macar nu apucasem sa vad anime-ul,ca a fost de ajuns videoclipul sa ma faca sa plang,si tocmai ce am terminat de vizionat Kimi No Iru Machi,daca te intereseaza sa il urmaresti,eu ti-l recomand, relatarile din anime ne sugereaza cat de mult se aseamana cu viata noastra de zi cu zi, cel putin in cazul unora dintre noi, chiar as vrea sa il urmaresti, daca doresti desigur.Incerc sa caut un anime asemanator ca acesta dar nu gasesc.O seara placuta in continuare!

| natsu15082000 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Ultimu anime de mi l-ai recomandat l-am văzut, mi-a placut foarte mult.
Aseară am văzut Kimi no Suizou wo Tabetai dacă vrei să-l vezi mie mia plăcut ți-l recomand

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru natsu15082000):

Multumesc pentru sugestie, chiar o sa il urmaresc dupa ce termin anime-ul pe care il urmaresc acum, se numeste Earl and Fairy.Sa le urmaresti si pe celelalte din lista pe care ti-am dat-o,cand ai timp, sunt anime-uri foarte bune, care ocupa un loc special in inima mea toate, apropo Bad Boss(acel hentai romantic) este film, am uitat sa specific.O zi faina!

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru natsu15082000):

Dupa ce le termini de vizionat pe acestea iti mai ofer o lista la fel de buna desigur, imi poti scrie in privat dupa ce le termini.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Edit:Am vazut anime-ul,acum cateva zile,doar ca eu stiam varianta in engleza I want to eat your pancreas,nu il cunoscui dupa titlul in japoneza,da foarte profund si acesta,m-a lasat cu un gol in stomac la fel ca Kimi No Iru Machi,aici nu moare nimeni,dar este un triunghi amoros,care se intampla si in viata noastra de zi cu zi, sau cel putin in cazul unora dintre noi cum am mai specificat, si intr-un triunghi amoros, e clar ca unul iese in pierdere(cand ma gandesc numai ca si mie mi s-a intamplat o astfel de situatie, devenisem putin nostalgica dupa ce am urmarit acest anime).

| natsu15082000 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Aproape toate de mi le-ai recomandat le-am văzut.
Zilele astea dacă am timp le termin și pe restul

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru natsu15082000):

Ok,dupa ce le termini, sa ma anunti daca vrei sa iti sugerez o noua lista de anime-uri foarte bune.

| natsu15082000 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Am terminat lista de mi-ai dat-o, poți sa îmi mai dai una

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru natsu15082000):

-Yosuga No Sora(ecchi peste 18 ani, dar te avertizez contine si incest, in ultimele 3 episoade, dar este foarte romantic, mie mi-a placut).
-Sakamichi No Apollon(doar ce l-am terminat de vizionat, are si tema muzicala)
-Banana Fish(NEAPARAT SA IL VEZI PE ACESTA PRIMUL, l-am vazut acum 2 saptamani, acesta nu este romantic, dar este foarte foarte bun, chiar am de gand sa il mai vizionez o data, acesta va fi in top 3 anime-uri foarte bune vazute de mine,m-a tinut in suspans in fiecare episod,o noapte eu nu am dormit laughing ).
-Plastic Memories
-Hakushaku To Yousei
-Doukyusei(acesta este film, shounen ai)
-Hitorijime My Hero(Shounen Ai)
-Yuri On Ice(patinaj artistic, foarte bun si acesta)
-Violet Evergarden
-Hotarubi No Mori E(film)
-Netsuzou Trap(yuri)
-Dakaretai Otoko Ichii Odosarete Imasu(yaoi)
-Given(yaoi cu tema muzicala)
-Koisuru Boukun(Hard Yaoi)
-A Silent Voice(film)
-Kaichou Wa Maid Sama
-Kimi No Iru Machi(triunghi amoros)
-Super Lovers(yaoi)
-Tonari No Kaibutsu Kun
-Ookami Shoujo To Kuro Ouji
Nu stiu daca iti plac anime-urile yaoi pe care ti le-am recomandat, dar mie mi se par mai romantice decat cuplurile baiat-fata, dupa parerea mea.Vizonare Placuta!
P.S. Ma bucur mult ca ai vizionat ce ti-am recomandat pana acum, sper sa iti placa de asemenea si acestea pentru ca, chiar merita vizionate.

| sammy7 a răspuns:

Isekai:Redo for Healer,In another world with my smartphone, Konosuba, The Rising Shield,Angel Beats,Charlotte
Romance:Toradora,Clanad, Anohana, Plastic Memories, Kokoro Conect, Golden Time, Fruit basket

| dragandanyela a răspuns:

Buna seara puteti cauta pe situl acesta: ak412.anime-kage.eu aici gasesti orice anime vrei dai doar pe lista si iti arata si pe cele terminate si pe cele neterminate cu steluta in fata animeului.