| DataScience a întrebat:

Inceputurile din anime-ul Boruto se gasesc in vreo manga cu Naruto/Boruto? Fiindca in manga se incepe mult mai tarziu, in apropiere de examenele chunin..etc.
(si mai exista o manga "Scarlet" in care e Sarada, Cho Cho, Naruto si Sasuke care cuprinde episoadele 10-19 sau ceva de genul dar aia e o poveste separata, un fel de filler)

Răspuns Câştigător
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Începutul din Boruto Manga se află în Naruto: Gaiden Manga, pe care o poți citi aici :
https://ak158.anime-kage.eu/ak/manga/naruto-gaiden-manga

| DataScience explică (pentru TheBoyTheCool24):

Deci practic e volumul The Seventh Hokage and The Scarlet Spring de care ziceam care pune "empatie" pe Sarada mai mult decat pe Boruto

2 răspunsuri:
| DNA01 a răspuns:

Evenimentele din Boruto (anime) se petrec INAINTE de examenele chunin, adica inainte de manga. In "Boruto: Noruto the movie" evenimentele au loc PE DURATA examenelor chunin, adica inceputurile din manga. Iar actiunea din manga-ul Boruto e atat cea din film cat si ceea ce se intampla DUPA examenele chunin.
Episoade 17-24 din Boruto regasesc intr-un manga numit "Noruto Gaiden"

Eu nu m-am uitat la anime si nici nu am citit manga-ul, astea sunt informatii ce le-am gasit pe internet.