| AvalohAlyn a întrebat:

Mai țineți minte Fox Kids-ul,Jetixul și desenele alea animate americane gen Viața cu Louie, copii de la 402, ce mă mai uitam, voi nu?

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Aaa...copii de la 402 nu era american laughing ca multe altele.

| AvalohAlyn explică (pentru Catrice):

Ba da, canalul fox Kids și jetix era american și difuza seriale americane și mai ales în acele desene erau prezente cultura și obiceiurile americane(ziua recunoștinței, locuri americane etc)

| Catrice a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Postul, dar nu și programele. După ce te documentezi mai vorbim.
Ca idee, ca și nume Antena 3 exista și în Spania, dar nu importam programe de acolo.

| AvalohAlyn explică (pentru Catrice):

In desene erau peisaje și clădiri de tip american.Mai ales în viața cu Louie, povestitorul ăla de la început care practic era Louie e un comediant american care traieste in America.In copii de la 402 școală și tematicile școlare care le prezentau erau de tip american. Spiderman la fel, făcut de celebrul studio Marvel, care e din America.

| Catrice a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Viata cu Louie da, dar copii de la 402 e producție canadiana. Benzile desenate Spiderman sunt americane...dar astea nu reprezinta nici 2% din ce se difuzat pe Fox Kids/Jetix.

Dacă tot ai timp, le poți cauta pe fiecare în parte sa te convingi.
https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Fox_Kids
https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Jetix#Seriale