| товарищ a întrebat:

Mikoto are sharingan?

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Deşi face parte din clanul Uchiha, ea nu posedă un Sharingan.Motivul:pentru a trezi Sharingan-ul este nevoie să te afli într-o situaţie stresantă,ceva care să-ţi afecteze emoţiile(Sasuke şi-a trezit Sharingan-ul după ce părinţii săi au fost ucişi,simţindu-se pierdut şi trădat de către fratele său/iar Madara l-a activat atunci când a fost nevoit să-şi apere fratele şi să rupă orice legătură cu cel mai bun prieten al său,Hashirama/iar Obito, atunci când a vrut să o protejeze pe Rin).În concluzie, Mikoto din câte ştim, nu a fost supusă unor astfel de situaţii, deci nu are Sharingan.

| ITaChi04 a răspuns (pentru birdie14):

Salut! Tu ai spus ca iti poti trezi Sharinganul numai daca esti un Uchiha si ai trecut printr-un moment stresant. Se stie ca Itachi si-a trezit sharinganul la 8 ani. Prin ce "moment stresant " a trecut el?

| birdie14 a răspuns (pentru ITaChi04):

Probabil când era într-o misiune a avut un astfel de moment, poate a fost nevoit să-şi salveze camarazii sau pe el însuşi şi astfel şi-a trezit Sharingan-ul.Dar e doar o presupunere.

13 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

Nu pentru ca nu e din clanul uciha adica e numai ca nu are sange de uciha ea este din alt clan

| Niklauss a răspuns:

Si la ce episod esti acum. asteapta sa ajungi la episodul 115 ca este super tare ca dupa aia incepe sa il arate si pe sasuke

| Cristian2003 a răspuns:

Mikoto nu are sharingan, chiar daca e o uchiha

| Spaz472 a răspuns:

Nu, nu are Sharingan pentru ca nu e "sange" Uchiha.

| Stella17 a răspuns:

Buna, nu are nu e un Uchiha.

| birdie14 a răspuns (pentru Stella17):

De fapt, ea este o Uchiha.

| Stella17 a răspuns (pentru birdie14):

AAAAAAAAA, da e un Uchiha am confundat-o cu Karin

| birdie14 a răspuns (pentru Stella17):

Se mai întâmplă u.u

| DaYannaDG a răspuns:

Nu... din cate stiu eu thinking

| Kapkha a răspuns:

Nu are sharingan

| Sasuke896 a răspuns:

Nu are deoarece nu e nascuta in clanul uchiha, e doar sotia lui fugaku de aia e uchiha