| anonim_4396 a întrebat:

Ofer funda! Imi puteti recomanda cel mai bun anime de dragoste vazut de voi, unul singur? Ma intereseaza sa fie scurt, sa nu aiba mai mult de 12-13 episoade.Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MartorulluiIehova a răspuns:

Darling in the Franxx e super. Nu știu exact numărul de episoade. Poți vedea inuyasha, lovely complex, rosario+vampire, special A, elfen lied

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Shigatsu wa Kimi no Uso - asta cred cred cel mai bun si cu cele mai mari note dar are 22 de episoade

Altele foarte bune:
Sukitte Ii na eu
Re:Life
Tsuki ga Kirei
Sakamichi no Apollon
Yesterday wo Utatte
Ao Haru Ride
Koi to Uso
Kimi no iru machi

PS: unele (nu zic care) pot fi putin mai triste.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru RoCkKiD):

Imi pare rau ca nu ti-am putut oferi funda,am vazut si eu un anime foarte bun acum cateva saptamani, mi-a placut foarte mult, se numeste Kamisama Kiss daca te intereseaza sa il urmaresti, ti-l recomand, are 2 sezoane si 5 OVA-uri, neaparat sa urmaresti si OVA-urile dupa sezoane pentru ca este continuarea.Multumesc pentru lista!

| Devilgrim a răspuns:

"Niciodata nu e prea tarziu" ^_^ laughing
Dororo
Plunderer
Arakawa Under the Bridge
Berserk
Clannad
The Severing Crime Edge
Devils' Line
Enmusubi no Youko-chan
Golden Time
Hajimete no Gal
InuYasha
Kaguya-sama: Love Is War
Kishuku Gakkou no Juliet
Kurozuka
Seireitsukai no Blade Dance
Sousei no Onmyouji
Toradora!