| supermari10 a întrebat:

Pentru toti fanii naruto.
Vreau sa-mi spuneti tot ce stiti despre sharingan si rinnegan.
Gen: la sharingan sunt 3 nivele? cu virgulite? cine are 3 e cel mai puternic sau cum? sunt multe feluri de sharingan? gen ca a lui madara in lini drepte, in 3 virgule si caa lui kakasi? cum se numesc fiecare, CE ESTE MANGEKYO SHARINGAN c, ce puterii se pot folosi cu acesti ochii si altele care nu le mai stiu eu. si la fel si cu rinnengan: cum se trezeste e mai puternic ca sharingan si de ce? foloseste toate elemntele si alte chestii care le mai poate face? SI PANA LA URMA...Naurto devine eremitul celor 6 cai si va trezi rinnegan sau sharingan? cat de puternic va devenii naruto si sasuke si alte chestii importante care mai stiti despre anime. DAU FUNDA CU MARE PLACERE

1 răspuns:
| Barb0Senpai a răspuns:

Salut! Eremitul celor 6 cai a avut doi fii. Mostenitorul fiului cel mare este sasuke care va avea rinnegan, iar al celui mic Naruto, care are puterea asemanatoare cu a lui Hashirama si cu a eremitului. Mie sincer mi se pare mai smecher sharinganul, insa cred ca rinneganul este mai puternic, fiind forma evoluata a sharinganului si avand genjutsul mult mai avansat. Pe tema asta sunt mii de comentarii, poti citi aici despre sharingan vs rinnegan: https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100123061253AAw8Hnu
Ideea e ca rinneganul este mult maiputernic ca sharinganul, insa eternal mangekyou sharinganul pare a fi la acelasi nivel sau poate chiar mai sus. Aici poti vedea diferentele dintre sharinganuri: https://www.reddit.com/......sharingan/