| LukaVocaloid a întrebat:

Dau Funda cine stie niste anime-uri care nu sun deloc populare dar super tari pentru ca am vazut toate anime-urile populare sau tarii sau noi si vechii si nu mai am la ce sa ma uit plz ajutati-ma crying

8 răspunsuri:
| SMA a răspuns:

Eu iti recomand din toata inima sa vezi seria : Gosick. Alte anime-uri :
-Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.
-Denpa Onna to Seishun Otoko
-Angel Beats!
-Bamboo Blade
-Sen to Chihiro no Kamikakushi
-Zero no Tsukaima
-ef - a tale of memories.

| ryuu a răspuns:

Salut. Daca nu ai spus ca vrei sa urmaresti un anumit gen sau ceva asemanator cu un alt anime, o sa incerc sa dau exemple din mai multe genuri.

- Phantom: Requiem for the Phantom
- Zegapain
- Over Drive
- Princess Sara
- Soul Link
- Tokyo Magnitude 8.0
- Rec
- Nogizaka Haruka no Himitsu (2 sez + 4 ep OVA)
- My Daddy Long Legs
- Major S (6 sez + 3 ep OVA)
- Love Hina
- Kure-nai
- Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru!
- Kareshi Kanojo no Jijou
- IS: Infinite Stratos
- Ikoku Meiro no Croisée
- Code-E (urmat de Mission-E)
- Chocotto Sister
- Dragon Crisis!
- Emma: A Victorian Romance (2 sez)
- Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

Vizionare placuta!winking

| irbis a răspuns:

Incearca Bakemonogatari, Nisemonogatari, Nekomonogatari, Katanagatari, Kara no Kyoukai, Fate/zero, Ergo Proxy, Great Teacher Onizuka, filmele de la studio Ghibli si anime-urile lui Makoto Shinkai.
De asemenea, ai putea incerca sa te uiti la anime care nu au fost subtitrate in romana, ci numai in engleza. Selectia este mult mai mare.
Aici gasesti informatii despre toate anime-urile care exista http://myanimelist.net/panel.php

Răspuns utilizator avertizat
| 3my098 a răspuns:

The world god only know

| MonterDoc a răspuns:

Kaichou wa maid-sama - Roamnce
Tokko - horror politist
Death Note - politist, si mult mister si ceva sc-fi
To Love Ru - ecchi
Rosario Vampire -ecchi si action
Highschool DxD -ecchi demoni si action
Highschool of the Dead - action
Kiss X Sis - ecchi in prostie =]]
Omamori Himari - action si putin ecchi
Another - horror
Elfen Lied - thriller, horror
Sword Art online - este structurat pe ideea unui MMORPG ..action as zice.

*ecchi la mine inseamna ceva usor pervers. nu vorbim aici de prosti ordinare;] :]]

eu de obicei ma uit pe www.animefreak.tv pentru ca au si cautare prin genuri si prin nume si sunt si subtritrate in engleza (sunt si dinalea dublate dar eu le prefer sub :-? )

| qazwsxedc131 a răspuns:

Uite aici:
1. Fullmetal Alchemist Brotherhood
2. Baccano!
3. Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2
4.Death note
5. Code Geass - Lelouch of the Rebellion
6. Clannad: After Story
7. Steins; Gate

Cam astea ar fi cu nota peste 8, 0 si create din anul 2009 in sus!
Funda te rog!