| AssoX a întrebat:

Sall TPU,puteti sa imi recomandati si mei anime-uri gen Tokio ghoul,SAO online,danmachi, etc....anime in care personaju principal este destul de tare si de preferat sa aiba mai multe episoade nu doar 12-13

Răspuns Câştigător
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Death Note
Gankutsuo
Code Geass
Atack on Titan
Assassination Clasroom
Full Metal Alchemist
Future Diary
My Hero Academia

In contrariu daca vrei peste 100 de episoade iti recomand ceea ce multi o considera "crema" animeurilor:
One Piece
Fairy Tail
Naruto Shippuden(sau Boruto)
Dragonball GT(sau Super)
Inuyasha
Yugioh(primul sezon, jur ca merita)
Detectic Conan.

Daca te uiti macar la una din seriile mentionate nu iti ajunge anul sa le vezi pe toate.

| AssoX explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

Mare parte din ele le-am vazut, dar o sa le urmaresc si pe celelalte... sper sa merite si mersi

2 răspunsuri:
| DanCorduneanu a răspuns:

- Full Metal Alchemist - BrotherHood
- Attack on Titan
- Nanbaka
-Parasyte.
-Guilty crown
- Boku No Hero Academia
- Soul Eater
- One Punch Man
- Death Note
- Monster Musume
‘PLOT’ is all you need in life.
- Re:Zero
- Gintama
- One Piece
-Sakuraso No pet.
-Shokugeki no Souma
-Prison School
-KonoSuba
-Beelzebub + manga
-Jojo Bizzare Adventure
- Hunter x Hunter
-Mob Psycho 100
- Noragami
- Grisaia
- Masamune-kun No revenge
-Durarara
-Dragon Ball
si mai multe.in general, tipul asa sunt la cetegorie "shonen", care insemna anime indreptat mai mult pentru tineri si adolescenti, avand un caracter principal smecher si un plot care se misca rapid