| golem2345543 a întrebat:

De ce nu apare Deadpool in Infinity war?

FUNDA

Răspuns Câştigător
| Nimeni10 a răspuns:

Nu crezi ca sunt deja cam multi super eroi in Infinity war?

3 răspunsuri:
| Gabriel9707 a răspuns:

Pai eu cred ca motivul pentru care Deadpool nu a aparut in Infinity War este pentru ca toti ceilalti eroi care au aparut in film au avut ceva de a face cu acele "infinity stones", in timp ce deadpool nu a avut nimic de a face cu ele.

| vladtheo a răspuns:

Deadpool nu apare în Ininity War pentru că până acum Fox deține licența Deadpool și X-Men, Disney care deține și MCU(Infinity War) a cumpărat de curând Fox și nu cred că au avut destul timp să facă tranziția(Deadpool in Infinity War).
Chiar dacă ar fi avut timp, nu cred ca ar face-o(încă laughing.

| NuAmIdeeDeUnNumeAsaCaIlPunPeAsta11233 a răspuns:

Daca inca te mai intereseaza...Sunt 2 universe marvel (chiar si mai multe, dar 2 sunt primare). Acestea sunt universul X-Men si universul cinematic marvel.In X-Men sunt toate filmele X-Men inclusiv logan si Deadpool.In uniersul cinematic marvel (poreclit MCU-Marvel Cinematic Universe) sunt filme gen:The avengers, guardians of the galaxy, hulk, iron man, spider-man (homecoming) si altele. Universul X-Men este detinut de fox iar mcu este detinut de marvel.De aia nu apar x-menii sau Deadpool in infinity war.Deoarece marvel nu ii detine si de accea nu poate sa faca filme cu ei pentru ca asta s-ar considera copyright.Totusi,in 2015 marvel a reusit sa cumpere drepturile sa il foloseasca pe Spider-Man. Sper ca te-am lamurit!