| Shido a întrebat:

Doresc si eu o lista cu Anime-uri, fara yaoi/yuri, am vazut peste 300 de serii...astept sa ma impresionati.winking

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| teo530 a răspuns:

Iti zic si ce animeuri am vazut: tokyo ghoul 4 sez, owari no seraph 2 sez, another 1 sez, death line1 sez (parca asa se chema era asemanator cu tokyo ghoul, doar ca cu vampiri dar nu asa bun), naruto, death note, black clover, mahou shoujo 1 sez(parca asa se chema era cu fete cu trecut trist care au devenit fete magice), shingeky no kyojin/attack of titan 2 sez. Atat pana acum. La toate am vazut tot, adica toate sezoanele, iar la naruto si mic shippuden si boruto, dar de boruto ma am lăsat ca imi pierd timpul cu ep noi o sa ma reapuc cand apare kawaki.

| SpiderGhost a răspuns (pentru teo530):

Să știi că la Attack On Titan nu sunt numai 2 sezoane....au mai apărut și încă mai trebuie să apară.

Iar dacă ți-a plăcut Naruto și Black Clover atunci ar trebui să încerci și: One Piece, Fairy Tail, Hunter x Hunter(astea 3 au multe episoade), Boku No Hero Academia, One Punch Man, Nanatsu No Taizai.

Dacă ți-a plăcut Tokyo Ghoul, Attack On Titan și Owari No Seraph poate că o să îți placa și Noragami, Ao No Exorcist, Soul Eater, Kuroshitsuji, Kimetsu No Yaiba(la ăsta încă mai apar episoade), Ansatsu Kyoushitsu.

Niște anime care se aseamănă cu Death Note ar fi Code Geass și Mirai Nikki.

| teo530 a răspuns (pentru SpiderGhost):

Mersi o sa ma uit si la ele. atac of titan am vazut si sez 3 dar asa am nimerit sa scriu. acum vad ajin e super smecher

| teo530 a răspuns:

Incearca sa citesti si manga. e la fel de buna ca animeul, si mai afli chestii noi precum ziua de nastere a lui naruto, sau iti este explicat mai bine cum de a intrat kaneki in aogiri. eu doar atat am citit de la naruto si tokyo ghoul. si la naruto ep incep de la 481 restul nu se gasesc, am intrebat un membru AK si asta a zis

| DNA01 a răspuns:

Https://myanimelist.net/anime/season/2019/winter

Sunt anime-uri aparute la inceputul anului 2019. Poti cauta mai multe, aparute tot anul asta, apasand sus unde scrie "winter 2019".

| Shido explică (pentru DNA01):

Știu asta deja, am văzut peste jumătate din ele laughing dar Mulțam fain!winking

| teo530 a răspuns (pentru Shido):

Esti mult peste obsedat...laughing
Eu am vazut abia 9 serii, doar naruto mai lung, si la 7 dintre ele astept sa mai apara episoade. Deja ma cred un mic expert in animeuri...laughing. Cate mai tii minte cat de cat? Ce animeuri ai recomanda? Poti sa faci si lista de 100 sau cate recomanzi, ca nu i bai, pana la 40 de ani le vad eu... sper laughinglaughing