| Jacob27 a întrebat:

Am facut si eu o poza(comic) dar cum as putea sa-l fac sa il vada toata lumea? Ce este linkul ala imgur as putea sa o pun acolo sau sa creez acolo? funda si vot

Răspuns Câştigător
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Pasul 1.Creezi (desenezi) un comic in Paint (un program pentru desen pe care sigur il cunosti si il ai in computer)
Pasul 2.Intri pe www.imgur.com si iti faci un cont(desi nu este obligatoriu, dar daca iti faci cont ai un avantaj: comicurile tale vor fi salvate, incat le poti viziona de mai multe ori).
Pasul 3. Uploadezi comicul pe care l-ai facut
Pasul 4. Postezi adresa comicului pe TPU,la categoria "Comics".
Este simplu. Daca ai talent, vei fi apreciat de membrii TPU. Daca nu, iti recomand sa nu devii un "Iustinel-2" pentru comunitate, deoarece vei fi injurat zilnic si nu prea cred ca ti-ar face placere acest lucru... :)

2 răspunsuri:
| Șușșș a răspuns:

Http://www.imgur.com/ pentru a Pune comic-ul pe net, ca sa ni-l poti arata.
Iar pentru a face comic-uri intra pe siteul :
http://ragecomic.appspot.com/
Bafta;)

| Mary24 a răspuns:

Pai intri pe ww.imgur.com si acolo poti sa uploadezi imaginea...nu poti sa faci direct comicuri acolobig grin sper ca te-am ajutat