| BlueFire4453 a întrebat:

Am o întrebare pentru fanii DBZ și Dragon Ball în general. Oare unde se duc cetațenii când incepe o lupta in oraș? Aici ma refer la luptă la putere maxima, intre protagonisti si antagonisti, nu la ceva turneu micuț.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea se vede, de obicei nu pleaca nicaieri pentru ca nu au timp.
Mor si probabil ii readuc la viata cu ajutorul lui Shenron dupa ce aduna globurile.
Dar din cate vezi luptele se dau undeva in campii, in pustiu, printre stanci sau in aer.