| Edison13514 a întrebat:

As vrea si eu un anime in care personajul principal sa evolueze pe parcursul seriei ( am vazut toate anime. urile lungi si populare ). Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Orange este cam cum ai spus tu, si e foarte fain si cu o poveste uimitoare, mie mi-a placut mult, si m-a lasat impresionat, ti-l recomand cu drag happy, la fel si Charlotte si Clannad, de asemenea si Death Note sau Higurashi no Naku Koro ni/Higurashi no Naku Koro ni Kai/Higurashi no Naku Koro ni Kaku: Outbreak/Higurashi no Naku Koro ni Kira/Higurashi no Naku Koro ni Rei (asta e acelasi anime, dar cu mai multe sezoane si OVA, si e foarte tare), de asemenea si Jigoku Shoujo e tare, toate cele 3 sezoane sunt faine si arata evolutia personajului principal Enma Ai pe parcursul celor 3 sezoane. Poti de asemenea sa te uiti si la Owari no Seraph, care arata nu doar evolutia unui singur personaj in cele doua sezoane, ci arata evolutia a doua personaje (ambele principale) pe parcursul celor doua sezoane, de asemenea si School Days arata evolutia catorva personaje pe parcursul episoadelor, una din fete, dintr-o fata de treaba si timida, ajunge sa devina o psihopata ucigasa, la fel si SAO arata evolutia personajelor principale Kirito si Asuna pe parcursul celor 2 sezoane (cred ca pe asta l-ai vazut, ca mai toata lumea l-a vazut), si de asemenea poti sa te uiti si la Vampire Knight ambele sezoane, dar aici nu prea arata o evolutie prea interesanta in afara de faptul ca o fata se transforma din om in vampir, dar ea era vampir din totdeauna, dar ea nu a stiut, ca i-au fost sterse toate amintirile, iar fratele ei mai mare a facut-o sa isi aduca aminte, mi se pare ca sarutand-o, dar nu mai stiu sigur.
Cred ca astea cam sunt cele pe care le stiu in care personajele evolueaza pe parcursul episoadelor/sezoanelor. Sper ca te-am ajutat happy
Daca mai vrei sa vezi anime, poti sa cauti pe profilul meu de pe MyAnimeList, uite link-ul aici, daca vrei sa te uiti :
https://myanimelist.net/animelist/AnimeLover6051?status=2

1 răspuns:
| Nyya a răspuns:

Naruto