| teo530 a întrebat:

Azi am vorbit cu un prieten despre serialul tokio ghoul, mi-a spus că au apărut 2 episoade din sezonul 4. Apoi am vorbit despre ce s-a întâmplat în primele 3 sezoane şi avem teorii opuse despre un lucru: cum se transformă un om normal în ghoul? Eu am zis că kaneki s-a transformat din cauza transplantului cu organele raizei (sau cum o chema pe cea care l-a muşcat pe kaneki şi a murit în accident). El zice că s-a transformat din cauza muşcăturii raizei. Voi cum credeţi că e?

8 răspunsuri:
| AlexDarius3 a răspuns:

Nu are cum, să o luam logic. Ghouli trebuie să mănânce oamenii ca să trăiască aşa că trebuiesc să muşte din ei, şi dacă ar muşca asta înseamnă că s-ar transforma şi ei în ghouli şi ar deveni canibali, chiar şi în manga şi anime este specificat că, Kaneki s-a transformat în ghoul din cauza acelui transplant şi a încercat să îşi scoată rinichii cu un cuţit.

| teo530 explică (pentru AlexDarius3):

Îmi poţi te rog reîmprospăta memoria? Mă refer la partea când kaneki a încercat să îşi scoată rinichii cu un cuţit.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru teo530):

Https://imgur.com/a/eSkHMhM
https://imgur.com/a/Al1gTpC
Puteam să îţi dau şi din manga dar pe AnimeG nu o găsesc, iar Animekage este picat.

| teo530 explică (pentru AlexDarius3):

Hei acum am încercat link-urile dar nu merg.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Nu este un show cu vampiri, nu are treaba cu muscatura. A devenit Ghoul deoarece a primit organele ei. Chiar este explicat in manga si anime.

| teo530 explică (pentru WhatABeautifulDay):

Asta i-am spus şi eu dar crede că e ca el. I-am spus că amon va reveni ca ghoul iar el mi-a spus că a intuit asta pentru că a fost muşcat de kaneki, eu i-am spus că nu aşa se transformă un om în ghoul dar el mi l-a dat ca exemplu pe kaneki care a fost muşcat de rize şi s-a transformat în ghoul. O să-i zic să revadă primele 2 episoade din sezonul 1 să-şi aducă amintelaughing.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Nishiki a muscat-o pe iubita lui in episodul 5 deoarece
ea se oferise sa il lase sa se hraneasca din ea si ea totusi nu s-a transformat in ghoul, ai putea da asta ca exemplu prietenului tau.

| teo530 explică (pentru WhatABeautifulDay):

Da aşa e. Mersi de argument.