| ALXXXROBERT369 a întrebat:

imi aduc aminte de un desen de acum 10 ani, nu mai stiu daca era de pe cartoon network, de pe disney sau de pe minimax.
Incepea cu cineva care a creat un robot, acel robot a inceput sa mearga la librarie ca sa invete din carti in timp ce creatorii il urmareau sa il opreasca, in cele din urma au ajuns la o mina iar robotul s-a aruncat pe un carlig de macara, iar dupa aceea si-a dat drumul in gol pentru a se sinucide.
Cine imi zice corect numele desenului si episodul, ii dau FUNDA.

8 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Probabil The Iron Giant / Gigantul de fier.

| ALXXXROBERT369 explică (pentru єχcєєℓ):

Nu e the iron giant, e cv gen robotel mic, maro, care invata din carti, iar o carte o citeste in 5 secunde

| WhiteLife a răspuns:

Dacă ai răbdare și timp poți să-l cauți aici. Poate îți amintești titlul.

https://en.m.wikipedia.org/......_the_2000s

| ALXXXROBERT369 explică (pentru WhiteLife):

M-am uitat si nu am gasit desenul, tot ce am gasit si imi amintesc e eliot kid, samuray jack si kid vs cat, m-am si uitat printre episoade la eliot dar nu am gasit nimic de genul.

| ghitaflorinregelegaming a răspuns (pentru ALXXXROBERT369):

Se numeste robot boy

| AlexDarius3 a răspuns:

Îmi sună a RobotBoy. Episodul nu îţ ştiu dar era ceva de genul.

| ALXXXROBERT369 explică (pentru AlexDarius3):

Nu e robotboy, robotul ala e creat gen doar pentru un episod, iar robotelul ala, e micut cam cat un copil de 5-6 ani, e maro parca, si invata o carte in 5 secunde( nu stiu cum se spune asta, dar gen, indoaie cartea si se uita printre pagini.

| ghitaflorinregelegaming a răspuns:

Se numeste robotboy