| Ichigo159 a întrebat:

Imi puteti spune niste anime-uri(in jur de 10-20 daca se poate) care sa aiba actiune,ceva spura natural,scoala,dragoste, putina persivitate(ceva gen High School DxD)
Trebuie sa va anunt ca am vazut cateva(20+) de anime-uri de acest gen! Si cred ca o sa va fie putin greu.
Apropo,nu prea imi plac anime-urile alea in care fetele personajelor sunt prea, prea animate.Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

1.Highschool of the Dead
2. Date a live
3.KissxSiss
4.Diabolik Lovers
5.To love-ru
6.Campione!
7.Sekirei
8.Chobbits(putin prea animat dar dulce pana la maduva)
9.Hentai Prince and Stony Cat(prin hentai se refera la pervers, nu +18)
10.Sora no otoshimono
11.Infinite Stratos
12.A certain scientific railgun
13.Is this a zombie?
14.Rosario vampire
15.Nisekoi
16.Familiar of Zero
17.The world only god knows
18.Ore Monogatari
19. Spice and Wolf
20. Full Metal Panic:Fumofu

As mai adauga Elfen Lied dar nu din 2 motive:
1.E horror prin definitie
2, Probabil l-ai vazut.

| Ichigo159 explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

Multumesc mult! Bun, 10 nu le-am vazut, asa ca urmeaza sa pe vad

3 răspunsuri:
| tinatinaro a răspuns:

Sword Art Online, Mirai Nikki, Tokyo Ghoul, Noragami