| Sweetygirl12 a întrebat:

Imi spune-ti si mie va rog povestea lui Eyeless Jack. Dar va rog sa nu imi dati link-uri de pe Creepy pasta. Doar spuneti-mi povestea lui.

Răspuns Câştigător
| neca a răspuns:

Te avertizez, stilul meu de a povesti nu are nici un farmec

doi frati (Mitch si Edwin) s-au mutat intr-o casa noua.
dupa o saptamana Mitch a inceput sa auda sunete in afara casei pe la ora 1 noaptea

urmatoarea noapte a auzit un sunet mai puternic, de parca cineva ar fi deschis fereastra. dimineata urmatoare Edwin sia scapat cafeaua cand l-a vazut pe Mitch, avea o taietura adanca pe fata. sau dus la spital si au descoperit ca ii lipseste un rinichi

urmatoarea noapte pe la mijlocul nopti Mitch s-a trezit sa vada o creatura care purta o gluga neagra o masca albastra si cu doua abisuri negre pe post de ochi din care curgea un lichid negru. a luat camera foto (pentru ca asta se face cand vezi asa ceva) si a facut o poza. http://creepypasta.wikia.com/wiki/File:Lookingup.jpg
dupa ce a facut poza creatura a incercat sa smulga plamani lui Mitch,
Mitch scapa din casa, fuge inspre padure, se impiedica si lesina se trezeste in spital unde afla ca ce la atacat ia omorat fratele.
Mitch se intoarce inapoi la casa si gaseste un borcan cu rinichiul lui jumatate mancat.

(creatura era Eyeless Jack. asta e singura poveste cu el care o stiu)

| Sweetygirl12 explică (pentru neca):

Wow, merci mult. Acum am cu ce sa-mi sperii colegii laughing

2 răspunsuri:
| Vancea_Daiana_2001 a răspuns:

Eu am citit legenda ca spune asa.
Jack, era in masina cu parintii sa-i, eu au suferit un accident in care parintii sa-i au murit, el doar a ramas fara ochi, ciudat era ca el inca vedea. Din cauza faptului ca ii speria pe toti cu aspectul sau ciudat si-a facut o masca albastra, din ochii ii curgea un lichid negru care se prelingea pe masca. El incepu sa aiba apucaturi animale, printre care, canibalism. Din acest motiv el mananca rinichi, se spune ca mananca si alte organe, dar rinichii ii sunt preferati.