| RobertaChan a întrebat:

Salut,TPU.Vreau niste anime, gen fata si baiat, indragostiti.Nu Maid-Sama,nici Diabolik lovers,Strike the blood, Vampire Knight.Le-am vazut deja

Răspuns Câştigător
| DNA01 a răspuns:

1. Kimi ni todoke
2. Sukitte li na eu
3. Bokura ga ita
4. Byousoku 5 Centimeter
5. Lovely Complex
6. Clannad
7. Your Lie in April
8. Kokoro Connect
9. Romeo x Juliet
10. Toradora
11. Kimi no na wa
12. Koe no katachi
13. Guilty Crown
14. Darling in the Franxx
15. Sword Art Online
16. Snow White with the Red Hair

1 răspuns:
| HandaSei a răspuns:

Uite aici câteva foarte tari care nu au fost menționate!

Romance clasic (adolescenți) | fată - băiat.

- Hyouka | O serie ceva mai relaxantă și misterioasă, îi place să facă totul cu pași mici, nu e neapărat pentru toți, dar cu siguranță un anime foarte bun!
- Kimi no Suizou wo Tabetai | FILM ANIME! / Unul din preferatele mele de altfel, dar clar nu pentru cei slabi de inimă...
- Golden Time
- Aishiteruze Baby | Destul de vechi (2004), dar zic eu că merită aruncat un ochi peste el.
- High Score Girl | E full CGI ăsta, dacă nu ești fac atunci nu e neapărat pentru tine, dar în orice caz e un anime pur și simplu adorabil! happy

Romance (adulți): fată - băiat.

- Nana
- Fune wo Amu
- Koi wa Ameagari no You ni | Aici e vorba de fapt de o poveste de dragoste între o adolescentă de 17 ani și managerul de la restaurantul de unde lucrează ea part time care are nu mai puțin de 45 de ani, o serie destul de drăguță, să nu mai zic că are și o grafică superbă! happy

Romance (Yuri) | adică între fete.
- Yagate Kimi ni Naru

Romance (Yaoi) | adică între băieți.
- Given

Romance (Incest) | adică între persoane cu un anumit grad de rudenie. (exemplu/ frate și soră)
- Domestic na Kanojo | hai că nu am fost rău și ți-am dat unul în care sunt frate/soră vitregi. xD

Romance (agresiv în exprimare/ conține scene de sex "mai mult sau mai puțin explicite...") / valabil și pentru "Domestic na Kanojo" de mai sus!
- Kuzu no Honkai

Doar câte unul la categoriile astea mai controversate, deoarece știu că nu sunt chiar pe gustul tuturor... / Eu unul sunt deschis totuși la orice, deci dacă ești interesat de vreun gen anume de romance, sau doar vreo situație ceva mai unică, cred că am văzut de toate pentru toate gusturile... rolling on the floor / Poți să-mi dai de asemenea follow pe Anilist ( https://anilist.co/user/FanEcchyy/ ) și mai vorbim pe acolo dacă e! happy