| Kife a întrebat:

Vreau si eu niste anime gen Tokyo ghoul, sau de dragoste, ori cu muzica(fata sa cante la pian), ori cu patinaj. Si o scurta descriere va rog. Sa spuneti genul!

Răspuns Câştigător
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Death Parade-Oamenii joaca jocuri de noroc mai mylt in genul Jocul lui Ender, unde victoria ii salveaza de la distrugerea sufletului
Madoka Magika-Primul anime de la Elfen Lied si Another incolo care chiar m-a speriat, o sa ma crwzi daca il vezi tot.
Gankutsuou-Adaptare futurista dupa Contele de Monte Cristo, tragic si de speriat dar cu final vesel.
Elfen Lied-nu vreau sa il descriu
Higurashi no naku koro ni-fetite normale ziua au tendinte ucigase noaptea, foarte horror.
Hellsing Ultimate Ova-O opera de arta a animatiei cu fiecare picatura de sange desenata la perfectie si cu vampiri asa de speriat ca nu vrei sa se mai termine.
Gosik-Sherlock Holmes e o fetita de 11 ani care rezolva mistere pe atat de macabre pe atat de supranaturale
Deadman Wonderland-Oprestete din citit chestia asta si uitate pentru ca o sa iti para rau ca nu mai sunt episoade.
Future Diary-Oamenii se intrec intr-un joc al mortii in care premiuleste puterea de a fi un zeu.

6 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

De dragoste?
Diabolik Lovers-Romantism, drama si putin horror.
Imi ia mult sa fac o descriere si n-am terminat temele, deci iti las un amv. laughing
https://m.youtube.com/watch?v=iF2aasr6AdU

Kaichou wa Maid-sama-romantism si comedie.

https://m.youtube.com/watch?v=SZVe1pe0M3Y

Rosario Vampire-actiune, supernatural, romantism.

Ore Monogatari-Romantism, comedie.

https://m.youtube.com/watch?v=v11hy_bkLhQ

Ca Tokyo Ghoul stiu Another si Shiki.
Another-horror, mister.

https://m.youtube.com/watch?v=KJBWedpRPlQ

Shiki-horror,mister,fantezie.E mult mai horror ca Tokyo Ghoul si povestea difera, dar mie mi-a placut.

https://m.youtube.com/watch?v=SyXGRqguaMk

| Kife explică (pentru BlackRose03):

Mersi. Diabolik lover l-am vazut si sezonul 1 si 2. La fel si Another. Si Kaichou wa Maid-sama, Shiki, rosario vampire.

| BlackRose03 a răspuns (pentru Kife):

Wtfff rolling on the floor
Altceva nu stiu.Incearca Parasyte(daca nu l-ai vazut si pe asta).

| Kife explică (pentru BlackRose03):

Nu l-am vazut

| YuuChan a răspuns:

Noragami, e un anime foarte bun, e vorba despre o fata Hiyori care ''l-a salvat'' pe zeul Yato, un zeu nu foarte pupular. Yato e dusmanul de moarte a zeului de razoi Bishamon. Yato isi face rost de un regalia, Yukine etc etc. Yato nu are cel mai frumos trecut.Tac ca sa nu iti dau spoilere.

| Ddany29 a răspuns:

Ajin, descrierea este aceasta Aijinii sunt oameni care nu pot să moara. Prima lor aparitie a fost in urma cu 17 ani, intr-un camp de lupta in Africa. Incepand de atunci, mai multi din specia lor au fost descoperiti in societatea umana. Sunt atat de rari incat, guvernul ii vor plati bine pe cei care captureaza unul dintr-o astfel de specie. Astazi, vacanta tipica de vara pe care o asteapta un licean, ii va marca viata... vezi animeul aici https://deseneanime.ro/? s=ajin&submit=Search