| 7Young a întrebat:

Salut, vreau niste animeuri car au in ele actiune, aventura, fantezie, comedie

Răspuns Câştigător
| Jessica1235 a răspuns:

>Naruto, boruto etc
>Hellsing & Hellsing ultimate
>Angel beats
>Attack of titan
>Diabolik lovers & diabolik lovers more, blood
>Piano no mori
>Sword art online
>Yuri on ice
>Kimi no Na wa (your name)
>Koe no Katachi
>To the Forest of Firefly Lights
>When Marnie was there
>Spirited away
>Wolf children

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Peter pan no Bouken. A fost printre primele desene animate de pe Fox kids(ulterior devenit jetix), iar la noi se numea doar Peter Pan. Am aflat tarziu ca e de fapt anime. Il gasesti cu subtitrare in engleza pe net. Nu tin minte sa fi difuzat si celelalte sezoane fiindca povestea parca nu mai era asa potrivita pentru copii.