| Paula201 a întrebat:

Salutare TPU, as dori si eu un top 5-10 al anime-urilor voastre, de preferat sa aiba intre 12-26 episoade (aproximativ si doar de preferat).

Orice gen de anime e bun dar va rog fara haremuri daca se poate...

Va rog nu-mi spuneti de acele animeuri de care am auzit si le-am vazut aproape toti, cum sunt: Naruto, Bleach, Fairy Tail, Death Note, Attack On Titan, SAO sau Tokyo Ghoul, naruto, magi.

Răspuns Câştigător
| IAR a răspuns:

Top:
1.YuYu Hakusho
2.Ruroni Kenshin
3.Kenichi The Mightiest Disciple
4.One Punch Man
5.Berserk
6.Zetman
Astea sunt anime-urile care mi-au placut cel mai mult.

9 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Top 5
C. Banii controlul tuturor posibilităților
Code Breaker
Kaze no Stigma
Spiritpact
Afro Samurai

| teo530 a răspuns:

Mahou shoujo, owari no seraph, black clover. Pe care le am mai vazut le ai enumerat tu.

| BlackRaven45 a răspuns:

1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood
2. Bleach
3. Dororo
4. Naruto
5. D.Gray-Man
6. Yona of the Dawn
7. Howl's Moving Castle
8. Seraph of the End
9. Devilman Crybaby
10. The Promised Neverland

Imi pare rau, amice. Asta e top-ul anime-urilor mele preferate. Vizioneaza ce consideri din el.

| sdws77 a răspuns:

Daca iti plac masinile si cursele ilegale, uita-te la Wangan Midnight.

Si Overlord e fain, merita vazut.

| Gabrielda a răspuns:

Kuroko no Basket - tema sport, chiar daca nu iti place tema, trebuie sa-l vezi, iar daca iti place tema poti sa incerci: Megalo Box Hajime no Ippo (despre box)
Elfen Lied, Drifters, Hellsing Ultimate (multa actiune, sange, maini, capete taiate)
Alte animeuri bun, dar mi-e lene sa scriu despre ele : Monster, Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, Shigatsu wa Kimi no Uso, Overlord, Violet Evergarden, Grand Blue, Steins; Gate, Nanatsu no Taizai, Mob Psycho 100, Goblin Slayer,

| xXxAnOnImOuSxXx a răspuns:

Guilty Crown, Mirai nikki, One punch man, Boku no hero academia, Elfen lied

| Anonim2345xcvz a răspuns:

1.Akame ga kill
2. Wolf Rain's
3.Satsuriku no tenshi(Angels of Death)
4.Mahou Shoujo Site
5. Ousama Game The Animation
6.Angel Beats
7.Supernatural The Animation
8.Another

| Paula201 explică (pentru Anonim2345xcvz):

Am mai vazut Akame ga kill, e foarte trist ca mor aproape toate personajele. Mersi pentru Wolf Rain il ador