| DiaNa357 a întrebat:

Spuneti-mi un banc. Funda celui mai amuzant.

Răspuns Câştigător
| cristianemil a răspuns:

Doi evrei au magazinele alimentare vis-a-vis. Intr-o zi apare la primul afisat ca are zahar de vanzare cu 3000 lei/kg. A doua zi celalalt se infurie si pune un afis pe care apare 2800 lei/kg. A treia zi primul pune din nou un pret mai bun: 2600 lei/kg.
- Dar, ia spune cum poti sa scazi pretul in asa hal ca vom da faliment amandoi! Noi luam zaharul cu 2450!
- Eu nu cred ca voi da faliment pentru ca nici nu am zahar de vanzare!

4 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Sus e o bara si jos e o groapa...TE-AI PRINS? daca nu, ai cazut!

banc cu Basescu: BA, SE SCUmpesc toate!

cum rade sotia lui Boc de el? ii pune cheile pe frigider!happy

| Andr3yCzz a răspuns:

Erau 3 vrabii pe o sarma... Una ii zice celeilalte:
- Fa, te`nping!
Si`onpins`o! straight face

| Lavy a răspuns:

De ce blondele dupa ce se spala pe cap merg afara?
Pentru ca pe sampon scrie''Wash-and-go''.

De ce blondele isi tin ochi inchisi in fata oglinzii?
Pentru ca vor sa vada cum dorm!
FUNDA?laughing tongue

| Autumnfeelings a răspuns:

Intrebare: Care este cea mai adevarata definitie a globalizarii?
Raspuns: Moartea printesei Diana!
Intrebare:Cum asa?
Raspuns:O printesa engleza cu un amant egiptean are un accident intr-un tunel francez... ...intr-o masina germana cu motor olandez, condusa de un belgian, imbatat cu wiskey scotian, urmarita fiind de paparazzi italieni pe motociclete japoneze. Printesa era tratata de un doctor american cu medicamente braziliene. Si chestia asta iti este trimisa de un ardelean, iar tu o citesti pe un monitor corean, asamblat de muncitori din Bangladesh intr-o fabrica din Singapore, transportat cu vapoare de indieni si descarcat de sicilieni, transportat din nou in camioane conduse de soferi turci si in final vanduta tie de evrei destepti.