| Viorel54321 a întrebat:

Stie cineva cand apare Solo Leveling Anime?(parcă prin 2021?)

2 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Nu o să primească așa ceva, sau cel puțin nu prea curând, pentru moment absolut nici un studiou nu sa arătat interesat în a face o adaptare după seria manga...
Ideea e că a fost o petiție online unde s-au stâns vreo 100 de mii de semnături pentru ca cineva să preia seria, iar lumea aparent a început să creadă în mod complet eronat că într-adevăr îi și pasă cuiva de 100k semnături amărâte, iar ca de obicei dezinformarea se răspândește pe net cât ai clipi...

Deci nu, nu sa anunțat că se va face un anime la această serie manga! / Iar dacă să zicem că cineva se va decide să o preia în viitor, va dura garantat minim încă vreo 2-3 ani până va apărea(în cel mai bun caz), dar nicidecum la anul...