| S0nofS4tana a întrebat:

Stie cineva cand va aparea noua serie Naruto, Naruto Akippuuden?

12 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Ok,şi cum de sunteţi voi aşa de siguri că va exista o serie ca asta? Sunt doar nişte zvonuri,nu există informaţii oficiale! Shippuden nici nu s-a terminat şi în ultimele interviurile pe care le-a acordat, creatorul a spus că manga, care este cu mult înaintea anime-ului, va mai dura aproximativ un an, poate 2.Deci vom mai avea parte de Naruto Shippuden mulţi ani de acum încolo, aşa că nu mai vorbiţi de parcă totul este deja stabilit, când nici măcar nu aveţi surse sigure şi argumente!

| S0nofS4tana explică (pentru birdie14):

De fapt exista surse cum ca Naruto Akippuden va aparea, chiar Masashi a zis asta iar Naruto Shippuuden va avea in total 320 de episoade.

| birdie14 a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Bine,aia era doar părerea mea.dar sunt curioasă şi eu care este "sursa". Vreau să mă conving cu ochii mei.320 de episode? Adică Naruto Shippuden va mai avea aproximativ 50 de episoade? Imposibil! Ar trebui să te documentezi mai mult şi apoi să afirmi lucruri ca astea..Am citit toate interviurile luate lui Masashi Kushimoto şi în nici unul nu a pomenit de Naruto Akkippuden sau de existenţa acestei serii: saiyanisland.com/2012/06/narutos-ending-is-set-in-masashi-kishimotos-mind/
uite ultimul interviu
În fine.e doar părerea mea, deci nu mă lua în seamă, o iau prea în seris când vine vorba de Naruto ^_^

| S0nofS4tana explică (pentru birdie14):

Nici eu nu sunt sigur, dar parca asa se pomeneste, ca Naruto Shippuuden are in total 320 de episoade, cat despre Naruto Akippuuden totusi sunt sanse ca aceasta serie sa apara, pentru ca mi se pare absurd ca Naruto sa aiba doar 2 serii, acum depinde cat va dura Shippuuden.

| birdie14 a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Nu ştiu ce să zic, pur şi simplu nu îmi vine să cred că NS s-ar putea termina în 50 de episoade...Nici eu nu exclud ca Akkippuden să apară, dar nu există date oficiale, deci n-are rost să ne facem speranţe degeaba.Naruto fiind o serie atât de populară,nu m-ar mira dacă l-ar prelungi cu o nouă serie,Akkippuden,dar sincer nu cred că va mai fi atât de interesant şi ar deveni un clişeu. părerea mea.
Deci fără să o mai lungesc, e posibil ca Akkippuden să existe, dar Naruto Shippuden nu se va termina în niciun caz anul viitor, poate peste câţiva ani, iar dacă o să mă înşel..ehh asta e treaba.(✿◠‿◠)

| S0nofS4tana explică (pentru birdie14):

Stii ce ma gandeam eu, ca probabil Naruto va deveni al saselea Hokage in Akippuuden.

| birdie14 a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Probabil.dacă citeşti Naruto manga ştii deja că Tsunade a folosit tehnica aceea Byakugo, şi încă se luptă cu Madara, deci probabil va muri în război.Prin urmare Naruto ar putea deveni Hokage, deşi eu sincer nu-l văd pe Naruto să fie serios şi să stea liniştit în postul de Hokage chiar dacă e visul lui.Pe Naruto îl văd doar în misiuni şi mereu luptând...dar cine ştie, totul e posibil.

| S0nofS4tana explică (pentru birdie14):

Este adevarat ce spui tu, mai mult l-as vedea pe Kakashi Hokage, dar si Naruto ar putea deveni...

| birdie14 a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Exact,e mult mai potrivit,având în vedere că atunci când a fost problema cu Danzo Lorzii feudali tot pe el l-au ales.Şi Naruto ar putea desigur,a făcut atâtea pentru sat,este puternic şi în primul rând a fost visul lui din totdeauna să devină Hokage.Dar vom vedea, până atunci trebuie să aflăm cine este Tobi, războiul trebuie să se termine, Naruto ar trebui să se lupte cu Sasuke, ehh multe happy

| beatrice9849 a răspuns:

Nu stiu data exacta, dar stiu sigur ca undeva in 2013!

| Luiza45 a răspuns:

Nu se stie. cert e ca va aparea dupa terminarea Naruto Shippuden. Masashi a zis parca de 320 de episoade pentru shippuden deic undeva la anul.dar se poate face o pauza intre shippuden si akippuude deci nu se poate zice o data exacta.

| naruto2000 a răspuns:

Ma ai o sa bage si akipuden aia pe ce asi scot bani