| golem2345543 a întrebat:

Thor vs superman! Cine credeti ca o sa castige dintre ei doi si de ce?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se prespune că sunt de aceeași parte și nu se iau de păr reciproc

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Supermanul,chiar daca Thor are acel ciocan puternic fara el nu ar avea nici o putere împotriva lui.

| golem2345543 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Are fulgerele si superforta

| DoctorulManhattan a răspuns:

Normal ca depinde de ce versiuni ale celor doua personaje. Majoritatea personajelor din benzile desenate au mai multe versiuni din mai multe universe/ universuri etc. Eu cred ca aproape orice versiune al lui superman ar invinge contra majoriatea versiunilor lui thor. Intr un crossover marvel/dc, superman a ridicat ciocanul lui thor ceea ce inseamna ca singurul avantaj pe care thor l ar fi putut avea contro lui superman pica. Din toate aspectele superman e mai bun: putere, viteza si inteligenta.

| golem2345543 explică (pentru DoctorulManhattan):

Da dar thor are un nou ciocan mai puternic si in versiunea anterioara nu putea trage cu fulgere fara ciocanul vechi dar acum trage cu fulgere din mana si si din noul ciocan care apropo e facut dintr-o stea moarta. In infinity war ciocanul lui thor la strapuns cu usurinta pe Thanos si Thanos a tras in ciocan cu toate pietrele infinitului si nu au oprit puternicul ciocan deci thor a rezistat pietrelor infinitului ceea ce superman nu ar face superman are forta ca a lui hulk si daca ii arati putina criptonita e praf si sa ne luam dupa filme nu dupa benzi ca benzile azi se fac maine se scot dupa piata dar filmul ramane si in plus Thor zboara la fel ca superman, e la fel de puternic ca superman si la fel de inteligent si trage cu fulgere iar superman cu lasere care nu prea sunt puternice.ciocanul lui Thor necesita o forta foarte mare pentru a fi ridicat dar la ridicat vision care are 1 piatra a infinitului pentru un om normal ciocanul cantareste vreo 333 de miliarde de kg deci superman nu are nici o sansa iti trebuie 1 piatra a infinitului ca sa il ridici. Thor e mai bun

| DoctorulManhattan a răspuns (pentru golem2345543):

Eu vorbeam despre versiunile din benzile desenate.
Daca o luam dupa filme atunci da, momentan thor e mai puternic datorita lui stormbreaker. Superman nu a aparut inca decat in 3 filme deci nu stim pana unde vor merge cu el. In plus, superman prime one million care a stat in interiorul soarelui timp de un milion de ani si i-a absorbit energia ar putea cu usurinta sa il invinga pe thor chiar si cu stormbreaker. Versiunea asta nu a aparut inca in filme pentru ca dc nu a facut inca atatea filme

| golem2345543 explică (pentru DoctorulManhattan):

Da...Dar benzile desenate sunt înșelătoare. Superman nu a aparut asta in filme deci tot e mai puternic