| Paula201 a întrebat:

Top 5 animeuri frumoase care contin supernatural dupa parerea voastra.Am vazut tokyo ghoul, serami no seraph si grisaia

Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Naruto, devil's line(cu vampiri), another(un mister despre o clasa blestemata, dar nu e ceva supranatural sau paranormal cu o fantoma, doar un blestem sa moara o persoana din clasa in fiecare luna pe care elevii si 2profesorii acelei clase trebuie sa-l rupa). Tokyo ghoul are asa: tokyo ghoul, tokyo ghoul root A, tokyo ghoul re:, tokyo ghoul: re, tokyo ghoul: re2. Re2 are 9 episoade si apare cate unul nou in fiecare saptamana pana se ajunge la episodul 12 cred si dupa ce se termina re2 am auzit ca o sa mai apara un sezon.

8 răspunsuri:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.Recomand : Inuyasha, Shakugan, Naruto, Full Metal Panic şi Blach.
O seară bună şi sper să te ajute răspunsul meu!

| teo530 a răspuns (pentru CiobotaruValentin):

Shakugan are legatura cu Bakugan?

| Shyr00 a răspuns:

Tensei shitara Slime Datta Ken, Densetsu no Yuusha no Densetsu, Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ca, Hai to Gensou no Grimgar, Mahouka Koukou no Rettousei. Nu sunt ''Top 5'' dar dupa parerea mea, sunt destul de bune.

| TheCrusader a răspuns:

Toate sunt bune:
Overlord
Nanatsu no taizai
Hunter x Hunter
My hero academia
One punch man
Shingeki no Kyojin
Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu
Black Clover
Tate no Yuusha no Nariagari
Tensei shitara Slime Datta Ken
Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (cea mai buna versiune)
Shingeki no Bahamut: Genesis
Blood Lad
Sword art online (ignora Sword art online re/ alternative ggo: nu are nici o legatura cu povestea)
Ao no exorcist
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
Hai to Gensou no Grimgar
No Game No Life
UQ Holder
Full metal alchemist brotherhood (cea mai buna versiune)
Soul Eater
Isekai wa Smartphone to Tomo ni.
Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku (interesant, dar nu prea este actiune in primul sezon)

Daca mai vrei, da-mi un mesaj.

| ralucageorgiu a răspuns (pentru TheCrusader):

Chiar eram in pana de idei la ce sa ma uit next, vad ca majoritatea sunt ce imi plac si mie, pun pariu ca si cele care nu le-am vazut sunt bune...multumesc

| Paula201 explică (pentru TheCrusader):

Da,intr-adevar toate sunt bune totusi numai 1 nu l-am vazut pacat ca nu ti am vazut mesajul mai devreme cand nu le stiam pe toate ca altfel funda ar fi fost in mod clar a ta laughing totusi daca mai ai scriemi pentru ca poate pe alea nu le am vazut dar fara harem pliz nu imi plac deloc haremurile chiar daca m-am mai uitat la unele cu harem

| TheCrusader a răspuns (pentru Paula201):

Pai, na, destul de multe au un pic ce harem :C
Jojo`s bizarre adventure
Baki
owari no seraph
Boruto
Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu eu?
re: zero
Fairy Tail
Trinity Seven (asta e si ecchi deci cred ca e un skip pentru tine)
Magi
Blade and Soul
Youjo Senki
Mai stiu si altele, dar trebuie sa le caut...
Sa speram ca sunt pe aici animeuri la care nu te-ai uitat inca

| teo530 a răspuns (pentru Paula201):

Incearca death note si mahou shoujo