| lNSAO2 a întrebat:

Un anime bun, school, despre un baiat care merge la liceu, sa fie badass, indiferent, sa se ia altii de el si sa ii bata, ceva shounen, actiune etc.

Răspuns Câştigător
| AraZeL a răspuns:

Grisaia no Kajitsu
Chrome Shelled Regios
Kuusen Madoushi Kouhosei no Kyoukan
Mahouka Koukou no Rettousei
World Trigger
Classroom Of The Elite
Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai
Rakudai Kishi no Cavalry
Rokudenashi
Seiken Tsukai no World Break
Charlotte
Trinity Seven
Guilty Crown
Beelzebub
Code Breaker

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O intrebare doar in limba romana, clara si explicita, se poate?

| Krax256 a răspuns:

E limba romana, dar pentru zmei care se uita la desene animate, nu merg la scoala si se cred smecheri.
Ca raspuns - prietene, treci de faza pokemon si iesi din casa ca a venit primavara.

| onneshhott a răspuns (pentru Krax256):

Daca anime-urile sunt desene animate, te provoc sa te uiti la boku no pico si mai vb dupa
PS zmeiii*

| Krax256 a răspuns (pentru onneshhott):

Copilas, Anime-urile sunt una din formele desene animate japoneze pe langa manga si hentai. Ele sunt doar o denumire a tipului de animatie (serial animat/film animat/Animatie sexuala) Faptul ca stilul in care sunt create si povestile din spatele lor difera de cel american cu tom si jerry sau cel romanesc cu Mihaela nu le face mai putin desene animate.
Nu o sa stau sa-ti tin prelegeri, iti zic doar sa te maturizezi ca trece viata pe langa tine.
PS- ma uitam la astfel de desene cand tu nici macar nu erai in stadiul de proiect.

| onneshhott a răspuns (pentru Krax256):

Copilas.
in primul rand nu ai de unde sa stii cati ani am. poate sunt mai
in al doilea, asta inseamna anime : Anime (din cuvântul japonez アニメ anime, la rândul lui o abreviere a cuvântului englez animation, însemnând animație, pluralul corect fiind anime-uri [1]) reprezintă orice film de animație produsă în Japonia sau originară din aceasta.[2] La originea acestui gen stau benzile desenate japoneze numite manga.[3][4]

Cu toate că anime-ul este considerat uneori în mod eronat un "gen" (precum comedia, drama, etc.), în realitate este o formă de artă care include toate genurile întâlnite în literatură și cinema.[2] În Japonia filmele de animație sunt foarte îndrăgite, semnificativ fiind faptul că în anul 2001 filmul anime Spirited Away (Sen to Chihiro no Kamikakushi) a întrecut filmul Titanic.[5][6][7]

Inițial anime-urile erau desenate manual, însă în ultimii ani tehnicile asistate de calculator practic s-au generalizat. Tehnicile anime sunt utilizate în seriale televizate, producții cinematografice și video, jocuri pentru computer, publicitate etc. În ce privește conținutul, formatul anime este utilizat în toate genurile ficționale. Chiar si obiectele fara viata se pot incadra intr-un peisaj anime + animalele
Anime-urile sunt arta nu desene animate pentru mai multe detalii in caz ca vrei sa stii despre ce vorbesti.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Anime

| Adyy5 a răspuns (pentru Krax256):

Boku no pico nu este recomandat indiferent de varsta...copilas.
Si nu faptul ca este hentai e cauza.

| Krax256 a răspuns:

Si de asta n-ai la 18 ani viata, prieteni si cand o sa scapi de cosuri o s-o faci ori cu o grasa de peste 150 de kile ori cu o baba din Vaslui.

| Chiyuki a răspuns:

Mahou shoujo machiavellianism
E foarte bun te asigur