| valiyeysysy a întrebat:

Un text poate fi aliniat la marginea din stânga, la cea din dreapta, intre marginile stânga-dreapta sau central folosind respectiv butoanele Left, Right, Justify si Center de pe bara de instrumente Formatting. Acestea sunt de tip comutator si pot fi aplicate pentru textul curent scris, pana la schimbarea opțiunii, sau pentru un text selectat.

Butoanele de aliniere sunt echivalente cu opțiunile din caseta Alignment a ferestrei de dialog Paragraph"

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

E corect ceea ce afirmi. Sau ne invățai tu asta - dacă nu cumva știam?