| anonim_4396 a întrebat:

Vreau cele mai tari bancuri! fundita

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

1. Moş Nicolae stă în seara de Ajun în faţa lui Bulă. Îi arată cu degetul şi îi spune:
- Ai fost cuminte anul acesta?
La care Bulă:
- Tată, moşul ăsta mă ameninţă! Sună avocatul!
trimite unui prieten | (amino21) | (371 voturi)

2. Bulă completează o fişă personală pentru angajare. La data naşterii trece 15 august.
- În ce an? întreabă funcţionara de la oficiul forţelor de muncă.
- În fiecare an!
trimite unui prieten | (amino21) | (207 voturi)

3. - Bulă, ce este whisky-ul?
- Whisky-ul este băutura pe care alegătorii o beau prin reprezentanţii lor din parlament.
trimite unui prieten | (samsi) | (66 voturi)

4. Un general inspectează plutonul lui Bulă. Ajunge la acesta, îl bate prietenos pe umăr şi zice:
- Cum îţi merge, fiul meu?
La care Bulă radios:
- Ce bine că am dat de tine, tată, mama te caută de ani şi ani...
trimite unui prieten | (samsi) | (106 voturi)

5. - Bulă, care este cea mai urîtă soartă a unui cîine?
- Băsescu.

1. Alinuţa era oarbă din naştere. Într-o zi, mama ei îi dădu o cremă şi îi spuse:
- Dă-te cu asta ca să poţi vedea.
- Mamă, mamă, nu merge!
- Alinuţa, ai uitat că azi e 1 aprilie?
trimite unui prieten | (samsi) | (170 voturi)

2. Alinuţ şi Alinuţa mergeau pe un pod. Podul s-a rupt şi Alinuţ a căzut şi a murit. Alinuţa a fost mai norocoasă: s-a prins cu ochiu' d-un cui.
trimite unui prieten | (samsi) | (419 voturi)

3. - Alo, Alinuţa e acasă?
- Da... e acasă azi şi mîine, că poimîine o îngropăm...

1. Ardeleanul se întoarce de la spitalul unde bunica familiei fusese internată în stare gravă.
- Ei, care-i baiul? îl întreabă cei de-acasă, nerăbdători să afle veştile.
- No, bine, răspunde ardeleanul. Doctorii spun că a ieşit din criză...
- Asta-i fain! exclamă cineva din familie.
-... şi a intrat în comă. Ce-o fi asta numai doctorii ştiu.

2. Doi ardeleni pe marginea unei străzi. Unul zice:
- Vrei să-ţi arăt că eu pot trece strada asta în 10 minute.
- Dar ce, mă, eşti fulger?
http://www.bancuri.net/bancuri/
Pa,pa!

3 răspunsuri:
| vreau1alint a răspuns:

Vine Ion la Gheorghe şi îl întreabă:
- Cum poate vaca ta sa dea câte 100 litri de lapte pe zi?
Gheorghe:
- E simplu. Totul depinde de amabilitate. Mă apropii de ea şi o întreb:? Ce avem astăzi, lapte sau carne?

Un taran american si unul roman se intalnesc la un moment dat. Romanul il intreaba pe american:
- Măi, ţărane american, fermierule, spune-mi şi mie cât pământ ai acolo la tine?
- Măi ţărane român, spune americanul, eu mă urc dimineaţa în maşină şi tot merg, şi merg, şi merg până seara. Şi tot pe pământul meu rămân. No atâta pământ am eu în America.
Ţăranul român rămâne gură-cască, face o pauză prelungă de gândire, după care spune:
- Apăi mă, maşină de aia am avut şi eu.

La şcoală copiii vorbeau între ei despre profesiile lor de vis.
- Mi-ar place să fiu avocat, ca să-i pot apăra pe concetăţenii mei, zise unul.
- Mie mi-ar place să fiu parlamentar, ca să pot elabora legi în beneficiul concetăţenilor mei, zise altul.
- Eu vreau să fiu doctoriţă, ca să-i tratez pe concetăţenii săraci, continuă următorul.
- Bulă, tu ce vrei să fii? îl întreabă educatoarea.
- Aş vrea să fiu concetăţean.

Un tip stilat, elegant, la costum iese dintr-un magazin select împingând un coş plin ochi cu alimente de toate felurile: şampanie, caviar, mezeluri fine, etc. În momentul în care se apropie de portbagajul BMW-ului său observă un om slab, prăpădit, care umbla de colo-colo rupând ierburi ce creşteau la îmbinarea dintre carosabil şi bordură.
-Domnule, dar ce faceţi aici?
-Adun iarbă ca să mănânc. Trebuie să duc şi acasă că nu mai avem nimic.
-Adevărat?! Dacă-mi permiteţi, poftiţi cartea mea de vizită şi veniţi să mâncaţi la mine acasă!
-E frumos din partea dumneavoastră, domnule, dar am şi nevastă şi 8 copii?
-Da, bineînţeles! Veniţi cu familia dumneavoastră!
-Chiar ca sunteţi foarte generos! Numai că din copii, unii sunt deja căsătoriţi, au şi ei copii...
-Va rog, aduceţi-i pe toţi!
-Sigur nu vă deranjează?!? pentru că mai sunt şi surorile şi cumnaţii mei, suntem destul de mulţi.
-V-am spus, insist, îmi va face plăcere! La mine acasă iarba e uite-aşa de înaltă, dacă sunteţi mulţi cu atât mai bine, în trei ore terminaţi!

bula dadea majoratul la liceu si ii zice lui tasu
-tata, daca vin beat sa nu ma certzi
-bine fiule
dimineata bula se trezeshte plin de vanatai
-tata ce'am vbit noi sa nu ma batzi
-pai fiule cand ai spart usha k nu nimereai cheia in broasca te'am iertat.cand ai aruncat televizorul pe geam k nu nimereai butoanele la telecomanda te'am iertat.cand ai intrat la noi in camera si pe mine m'ai facut betziv si pe ma'ta cu*va te'am iertat.da' cand te-ai c*c*t in mijlocul camerei si ai infipt betze de chibrit in el si ai spus ca ariciul doarme cu noi la noapte n'am mai rezistat

Doi pensionari stateau in parc pe o banca, cand vad o blonda. Unul dintre ei spune:? Vezi blonda aia? Moare dupa mine! Celalalt raspunde:? Cum asa? Primul pensionar:? Ca doar n-o sa moara inaintea mea!

Si cam atat stiu... funda?

| vreau1alint a răspuns:

Mi-am mai amintit unul:
Un angajat intra in biroul sefului, smulge cablul telefonic din perete, ii arunca hartiile pe jos, ii toarna cafeaua pe cap si da sa-l bata. Colegii din birou striga:
- Opreste-te, Fanele, noi am glumit, nu ai castigat la loto! laughing

| AtomicalFreak a răspuns:

Se duce Gheorge in Safari, sta o saptamana si se intoarce in sat.Se duce la bodega satului si acolo se intalneste cu prietenii sai.Il intreaba daca a vazut zebra si el raspunde ca da; il intreaba daca a vazut girafa si zice ca da; il intreaba si daca a vazut leul si spune ca da.Iar apoi urmeaza intrebarea:,,Dar cum face leul?'' la care Gheorghe raspunde gesticuland din buze ca un pupic kiss kiss. Prietenii nedumeriti ii spun ca leul rage nu tuguie buzele.Iar el raspunde:,, Da, dar eu l-am vazut din spate."