| Lucian248 a întrebat:

Vreau să mă apuc să citesc benzi desenate... Știe cineva cu ce să încep? ????

6 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Bat-Man
Super-Man
Spider-Man
Guardians of the Galaxy
Watchmen

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Cateva benzi desenate si descriere
Watchmen-Un ticalos urmareste distrugerea supereroilor intr-o lume in care SUA si URSS inca sunt in razboi rece si in aproprierea unui razboi nuclear.Un erou controversat cu metode la fel de controversate numit Rorscharch incearca sa dezlege misterul.
Batman-Killing Joke(acum si in film animat)-Joker o impusca si o paralizeaza pe fiica inspectorului Gordon intr-o tentativa de al innebuni si al atrage pe Batman, Intre timp Joker deapana amintiri despre cum ajunsese un raufacator de la bun inceput.
Batman the Dark Knight Returns:Un Batman trecut de varsta pensionarii trebuie sa aduca ordinea intr-un Gotham care a pierdut orice urma de umanitate
Magnetos testament:Tanarul Max Eisenhardt trebuie sa supravietuiasca cuceririi Poloniei de catre Nazisti si Holocaustului fara sa stie de puterile sale de mutant.
X-Men Originsbig grineadpool-Bine poate o sa razi la asta, Deadpool vorbeste cu diferiti producatori de la Hollywood ca sa faca un film despre el. Dupa ce le-a facut felul mai multor producatori se intalneste cu unul care vrea sa auda cum a ajuns Deadpool.Si de aici incepe totul.
All-Star Superman-Omul de otel afla ca mai are putin pana la moartea sa si incearca sa se impace cu toti.Lex Luthor e pe cale sa ispaseasca pedeapsa capitala insa nu se da batut asa usor.
Batman-Endgame:Jokerul este dispus sa omoare intregul gotham cu o bomba cu gaz toxic daca Batman nu il opreste, Doar unul din cei doi va iesi invingator...si in viata
Injustice Year 1:Jokerul il pacaleste pe Superman in uciderea lui Lois Lane si toata populatia Metropolisului moare. Lovit puternic de durere, Superman il omoara pe Joker si jura sa instaureze o dictatura pe intreaga planeta care sa genereze pace mondiala.
Daredevil:Born Again-Wilson Fisk descopera adevarata identitate a lui Daredevil si ii distruge intreaga viata sociala cat si profesionala.Va fi nevoie de un miracol pentru ca acesta sal poata invinge.
300-tehinic vorbind ai vazut filmul, dar nu si banda desenata din care se inspira.

| psycho123 a răspuns:

Poti sa incepi cu manga-uri. Eu folosesc site-ul AnimeKage care are si anime-uri si manga-uri traduse in romana happy

De asemenea plti sa gasesti benzi desenate online de comandat sau gen e-book-uri (sa le citesti pe net)

| ErzaUzumaki a răspuns:

Manga adica.incearca akatsuki no yona manga, tokyo ghoul manca si pandora hearts maanga(sau mai exact seriile manga ale anime-urilor pe care le-ai vazut)

| ralule a răspuns:

DoomPatrol e una din prefelatele mele, Deadpool, Shade. Eu am un e-book si descarc benzi desenate de pe site-ul asta https://getcomics.info