| Nyya a întrebat:

Vreau un anime in care personajul principal sa fie fata si sa nu fie bleaga, sa stie sa se bata.D-aia smekera gen Kaichou wa maid sama sau Medaka Box etc.REPEDE

4 răspunsuri:
| Tenzor a răspuns:

Hm, Sword art online(Nu este in totalitate personajul principal o fata, dar aproximativ. big grin ), mirrai nikki.

| Nyya explică (pentru Tenzor):

Le-am vazut.

| Tenzor a răspuns (pentru Nyya):

One punch man, akame ga kill, shiki, mirrai nikki, deadman wonderland, parasyte, tokyo ghoul, death note, monster, highschool on the dead, hunter x hunter, full metal alchimist. Nu au personaj principal o fata dar iti recomand sa vezi aceste anime-uri.
https://www.youtube.com/watch?v=Kkp1pfzOUkA
https://www.youtube.com/watch?v=6rTZRZ61c0o

| PatricheToT a răspuns:

Ergo Proxy, Black Lagoon, Zetsuen no Tempest, Akame ga kill, Fate/stay night, Nisekoi, Bakemonogatari, Toradora!, Angel Beats, Toaru Majutsu no Index, Kara no Kyoukai

Psycho-Pass, HOTD și Elfen Lied (nu te uita dacă nu îți plac cele horror/)
Nu la toate sunt principale dar au un rol asemănător happy