| anonim_4396 a întrebat:

1. Ce părere aveți despre site-ul cu locuri de muncă OLX?
2. Cum poți scăpa complet de anxietate? De exemplu mie mi-e frică să vorbesc la telefon, să fiu judecat. Mătușa mea îmi spune că eu trebuie să-mi văd interesul și să nu-mi pese de ce spun alții.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1,olx e doar o platformă atât, 2, iti cauti scuze sa nu mergi la munca, când ti foame cum e cu frica, ti frica sa răspunzi))))) dar sa mânci nu ti frica

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Posibil să ai dreptate.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ti o spun in rau, iti spun din experienta, nu sunt răutăcios, critic e viata ta

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am pățit multe, în timpul liceului am făcut un curs de bucătărie avea doar 16 ani ca sa am banii de facultate am lucrat și în construcții, am incercat si in restaurante dar era plin de idioți, și eu am anexutate fata de un loc de munca de asta si sunt pfa

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In Germania cum am intrat in fabrica idioți mau pus la banda, plin de străini, ba invata omul o zi macar, m-am simtit de rahat, datorii de 650 de euro, eram la sat, fabrici la 25 de km, viata e grea, dar și mai grea când te lasi prostit de alți, tu vezi de o meserie, ca necalificat vei fii mereu văzut că un necalificat

| sierra1 a răspuns:

1 e ok dacă-ți găsești jobul
2 ești elev?

| Freya1 a răspuns:

Nu prea contează site-ul, ci oamenii ce îți oferă de munca.
Anxietatea pe care o ai tu o am și eu și nu se prea combate decât înfrânge.Nu scapi de ea dar poți sa îți dai greata cum se spune și sa o înfrunți câteva minute.
Eu una asa fac atunci când e necesar.Sun și cu toată anxietatea incerc sa spun ce am de spus și sa scap.

| LordCristobal a răspuns:

1.Pentru locuri de munca e mai bine sa te uiti pe Ejobs, BestJobs sau Jooble.
Cele de pe OLX nu sunt cine stie ce.
2. Poti scapa de aceasta anxietate prin mai multe tehnici de relaxare:inainte sa suni trage aer adanc in piept si spune-ti in minte ca nu ti se poate intampla nimic rau.
Intodeauna in viata sa faci lucrurile cu curaj si indrazneala.

| anonim_4396 explică (pentru LordCristobal):

Mulțumesc pentru comentariul tău!

| CleanHeart a răspuns:

Matusa ta iti zice bine, in lumea asta nu exista loc de anxietate si trebuie sa ai incredere in tine, o mare incredere si aici tu trebuie sa iti faci psihicul puternic si sa te lovesti de lucruri pana nu mai ai treaba si atunci o sa vezi ca nu e atat de grava situatia sau un vorbit la telefon, baf'

| Continchiscontsters a răspuns:

Eu mereu mi-am găsit de muncă pe olx mai ales vara construcțiile te aștepta cu mâinile deschise și eram plătit la 2 săptămâni o data loam 16 milione Dumnezeu mieste martor eu cât timp am stat în Constanța nu era loc de munca sa nu găsești mai ales vara și pe olx chiar și în ziua de azi primesc mesaje cu locuri de muncă și multe o grămadă și fără olx ai găsi de munca peste tot dacă te duci tu singur personal și întrebi găsești fratele meu nu ai cum sa nu găsești de munca nu Exist asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru Continchiscontsters):

Nu cred că avea neapărat rost întrebarea mea, dar aia e. Apreciez că nu m-ați jignit, așa cum fac alții, că ai îndrăznit să pui o întrebare.

| Continchiscontsters a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptele lor cândva în cale le vor ieși stai liniștit nu-ți necăji inima nu pune la inima oamenii care uita ca sunt și ei oamenii.

| Continchiscontsters a răspuns:

Și nu-ți mai spus ca la început nu făceam cine știe ce făceam materiala și încep s-a dus la meșteri în timp am învățată și meserie tencuit și zugrăvit montaj schele de orice fel de calibru înveți frate am învățată zidărie asta meseria asta îmi place cel mai mult zidărie montari placaje exterior tot absolut tot ce ține și este construcții este viața mea munca asta.

| l4r4w a răspuns:

2 Nu mă pricep sa dau sfaturi despre asta dar dacă totusi nu scapi de frică poti da un mesaj