| Ramo137 a întrebat:

1. Cum sa va bucurati de varsta voastra?

2. Ce sfaturi le-ati da tinerilor care acum au 15-24 ani? ( si voi sa aveti peste, 25-60 + ). Cum sa isi traiasca viata mai frumos decat ati facut-o voi?

3. Daca ai avea posibilitatea de a te intoarce in timp, la tinerete, ce ai face? Cum ti-ai trai viata fata de acum? Ce schimbari ai face?

Raspundeti-mi va rog la toate 3 sincer happy

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

1. Munca / responsabilitatea are timpul ei. Distracția și relaxarea la fel. Nu le amesteca. Când ești la muncă dă-ți silința ca și cum ești cel mai bun în acel lucru sau măcar tinzi să devii. Chit că vorbim despre a mătura, a spăla wc-ul sau orice altceva. Când te relaxezi fii prezent în moment, respiră conștient, acceptă gândurile care vin dar nu le servi masa. Lasă-le să treacă.
2. Să călătorească mult. Să își caute din timp prieteni. Nu e bine să ai un anturaj cu orice preț. Dar cu cât refuză prezența unor oameni josnici în egală măsură trebuie să își ia inima în dinți și să caute acceptarea celor mai inteligenți, oameni cu caracter și care au realizări. Să le ceară prietenia, să petreacă timp împreună. Îi va ajuta să nu amâne la nesfârșit îndeplinirea propriilor vise, se vor detensiona și vor avea randament mai bun la orice. Plus că li se va trezi pofta pentru viață și mai mult, vor vedea îndeaproape alte moduri de a trăi viața.
3. Dacă aș avea posibilitatea nu m-aș întoarce. Sunt mulțumit cu momentul în care am ajuns. Cred că orice provocare, orice pierdere e în egală măsură și un câștig. Probabil eram mai prost dacă ieșeau toate cum voiam eu atunci. Dacă printr-o magie, independent de voința mea aș fi acolo aș fi mai autentic. Nu aș mai tolera anumite comportamente de dragul armoniei. În copilărie și primii ani de tinerețe evitam conflictul cu orice preț. E o greșeală. Omul care mulțumește pe toți e un om lipsit de direcție și caracter. Degeaba ai intenții bune dacă nu faci nimic în legătură cu asta.

| RAY a răspuns:

1 Nu prea ma bucur as putea spune, din pacate sunt o persoana care sta pe internet cam 12, 13 ore pe internet in fiecare zi, cateodata mai ma plimb prin oras, merg la lucru, cateodata la un film, o viata cu acelasi rutina
2, sa aiba grija in cine sa aiba incredere,sa gandeasca mai rational,sa nu faca pe placul altora sa faca ceea ce le place lor,sa faca o meserie sa invete,sa se bucure de tinerete,sa lase naibi Facebook si sa vorbeasca mai mult,sa se va jucati mai mult real nu pe pc, sa va bucurati de acesta perioada a vieti,este cea mai frumoasa si complicata,depresi,tristeti, multi nu te inteleg, frustrari, complexe, sa nu isi fie frica sa incerci ceva nou niciodata, cu tupeu inainte
3, multe, dar sunt vise

| Mieeez666 a răspuns (pentru RAY):

"sta pe internet cam 12, 13 ore pe internet"
Hai c-ai formulat bine.

| RAY a răspuns (pentru Mieeez666):

Ce e gresit in propozitia aia?

| Mieeez666 a răspuns (pentru RAY):

Nu era nevoie de acel "pe internet" de la sfarsit. *ce profesor ma dau*

| RAY a răspuns (pentru Mieeez666):

Pleonasm

| Ramo137 explică (pentru RAY):

Multumesc e raspuns. Fii mai optimista si bucurate pentru ce ai! Stiu ca poti happy!

| RAY a răspuns (pentru Ramo137):

Ma bucur ca crezi ca sunt fata

| Ramo137 explică (pentru RAY):

Scuze daca cresesc, nu am de unde sa imi dau seama.

| RAY a răspuns (pentru Ramo137):

Nu-i nimic ramo, nu ai gresit e ok

| Ramo137 explică (pentru RAY):

happy

| Mieeez666 a răspuns:

1. Cu talent si cu mandrie. smug
3. M-as apuca de teologie, m-as face preot si as deveni bogat.
"Raspundeti-mi va rog la toate 3 sincer"... eh.

| Ramo137 explică (pentru Mieeez666):

Deci nu esti sincer? laughing Daca faci ceva oar pentru bani... o sa innebunesti si o sa faci cu scarba, mai ales daca nu iti place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Cum adica sa te bucuri de o varsta? Sa te bucuri ca nu esti batran sau cum?
2. Sa fie responsabili, sa nu se lase manipulati usor.
3. Cred ca niciuna in afara de a mai taia din procrastinare.

| Ramo137 explică (pentru anonim_4396):

1. daca ai 20 ani cum te bucuri? sau daca ai 50 cum te bucuri e viata la 50 de ani? (sau oricare varsta ai avea)