| Vlad112233 a întrebat:

20 de ani, am fost la o petrecere cu un prieten, eu nu prea am vrut sa vin dar pana la urma prietenul m-a convis, fain, frumos ne-am dus, ne-am luat cate o bere, ne-am dus acolo și s-a bagat in seama o fata, m-a luat la dans. Vezi faza, nu am știut sa dansez, m-a condus ea, am dansat cum am dansat vai de capul meu. Fata era de treaba dar eu am fost pielea p.i, eu nu prea merg la petreceri de obicei is mai timid asa, nici eu nu prea am reacționat am stat ca stalpul si ala folosește la ceva, eu nici atat. In capul meu, vai da prost mai sunt, cine naiba m-a pus sa vin aici, experiența nu prea am, nu prea ies eu asa in oras de ex...mereu munca, mai am câțiva prieteni cu care vorbesc și cam atat, simt ca viata trece pe lângă mine. Pana acum nu m-am distrat deloc, ce sa fac? Poate nu e prea târziu sa prind experienta, seara asta a fost ca naiba, a fost asa o lovitura, ce sa fac sa fie mai bine, sa fiu precum altii se distrează, fac totul natural, ii doare undeva? Is cu moralul la pământ!
A ma pățit cineva experiente din astea neplăcute?

7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Experiențe neplăcute am trăit cu toții. Te asigur de faptul că nu ești singurul care s-a simțit prost atunci când a ieșit din zona de confort.
Este normal să nu te simți confortabil, din moment ce nu obișnuiesti să frecventezi asemenea locuri. Pe de altă parte, ești încă foarte tânăr și ai posibilitatea de a-ți imbunătătii atitudinea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, dar m-am străduit să mă schimb. să fiu ca ceilalți.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cuvantul cheie e natural.
Recunosti ca nu stii sa dansezi, te prostesti, iar asta e distractia.
La petreceri nu ai cum sa mergi rigid si sa te distrezi. Acolo totul e pe prosteala.

| CostinAlamariu a răspuns:

M-a*

| Yuoia a răspuns:

Pai, cum sa capeti experienta, cum sa te distrezi, daca nu te duci nicaieri? Daca vrei sa faci lucruri din astea, du-te la toate petrecerile. Dar daca nu sunt de tine, cauta-ti alte ocupatii. Fara sa-i invidiezi pe cei care se imbata pana pica jos.
Hai ca mi-a placut cum te-ai descris ca stalp. Stii ca ai umor? Mai du-te la petreceri si deschide si gura. Poate vei fi mai distractiv decat restul.

| Meme10Meme a răspuns:

Ce

| Saiko10 a răspuns:

Poate sa iti dea lumea un milion de sfaturi daca nu esti dispus sa lasi naibi confortul si sa faci si unele lucruri care nu iti plac nu o sa faci nimic, vrei sa te distrezi? te duci la petreceri nu conteaza ca iti este rusine, vorbeste cu fete si spui fix ce vrei, daca simti ca nu ar trebui sa spui asta ca iti este rusine tot o spui, pur si simplu nu bagi in seama sentimentul ala, dupa o sa te obisnuiesti si nu o sa mai ai frica aia.