| teodoramanescu a întrebat:

Salut! Sunt din orasul Buzau si sunt rockerita/metalhead. Sunt foarte putin rockeri pe aici, mai mult traperi, manelisti si bombardieri. Daca esti din Buzau si esti rocker/metalhead sau iti place muzica gen portishead, massive attack asa my electronic down tempo, imi dai si mie insta ul sa vb? happy stiu ca cam nimeni nu mai foloseste TPU acum dar da lmao

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De unde ai tras tu concluzia asta?
Cu ce esti tu mai cu mot in frunte decat ala care este manelist sau traper?
Suntem amestecati, adultii cu muzica clasica si cultura generala solida, aia ca tine cu manele, rock, trap si basini in cap.

Ai uitat deja lb romana?
Macar de ai vorbi/scrie una corect, dar vad ca esti la fel de tamaie si la romana si la engleza... deh, noua generatie de analfabeti!

| teodoramanescu explică (pentru Violleta2022):

In primul rand, draga doamna, am 14 ani si sunt olimpica la 3 materii, 2 dintre care sunt romana si engleza. am luat pet ul cu punctaj maxim, dar nu ma astept sa stii ce e ala. greselile de gramatica sunt facute pentru ca am un tel de calitate proasta si nu merge tastatura. uite, o sa iti spun acum ce am gresit: putin in loc de putini si fara acel ti ( am vrut la inceput sa scriu si-ti place muzica si apoi m-am razgandit ). vreo greseala in engleza nu gasesc, comunica mi te rog so i can improve my skills and do better next time. de asemenea, ascult inclusiv muzica clasica, compozitorii mei preferati fiind de bussy si bach, dar m ar mira sa stii cine sunt aia. nu am spus nici pentru o secunda ca sunt mai cu mot, chiar daca sunt, dar muzica apropie oamenii si e f greu sa te imprietenesti cu cineva cu care nu ai nimic in comun, in special music taste ul. also, faptul ca folosesti cuvantul " bășină " nu arata ca ai cultura generala. acum, ar fi minunat daca te ai da la o parte si nu te ai mai comporta ca ultima țață de la colț de strada.

| DonEnnioSalieri a răspuns (pentru teodoramanescu):

De cati ani ai 14 ani?

| teodoramanescu explică (pentru DonEnnioSalieri):

Bro chiar am 14 ani dar ms pentru compliment

| Violleta2022 a răspuns (pentru teodoramanescu):

Pune mana si invata fetita sa scrii si sa citesti romaneste, ca vei avea numai probleme in viata!

Educatia incepe acasa, de la parinti la fel ca si bunul simt si daca tu la 14 ani esti obraznica, asta spune multe despre parintii tai si educatia care ti-au dat-o.

| teodoramanescu explică (pentru Violleta2022):

Oh, scuza-ma, te-am suparat? media mea la scoala este 9, 80. sunt la hasdeu. nu stiu exact ce e in neregula cu tine, dar cred ca te-a scapat maica-ta in cap cand erai mica. din ce vad eu ai probleme grave si fiind adult nu cred ca este o idee buna sa stai toata ziua pe un site si sa te certi cu copiii de 14 ani. din nou, te rog sa imi spui ce greseli gramaticale am facut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru teodoramanescu):

Copil handicapt si needucat ce esti!
Rusine parintilro care nu te-au edcuat, cu asa vocabular d emahala. Poate esti tiganca sau traita pe la usa cortului, ca dupa vocabular nu ai tu prea multa carte.

| teodoramanescu explică:

Doamna doctor, e grav. mergi draga la psihiatru daca ai probleme cu nervii. imi spui mie ca nu am vocabular dar tu folosesti cuvinte precum " handicapat, basina, hamala, tamaie, etc", imi spui mie ca fac greseli gramaticale( inexistente )cand tu nici nu esti in stare sa formezi o propozitite logica. imi spui mie ca nu sunt educata, cu toate ca am media 9, 80, sunt la hasdeu, sunt olimpica, am pet ul luat cu punctaj maxim, etc. cred ca ar trebui sa te uiti putin la tine si sa te gandesti de ce te au parasit toate rudele si nu ai prietene, iubit, daca ai, probabil e la fel de redus ca si tine. pe langa asta, mai esti si analfabeta functionala. nu ai fost in stare sa mi raspunzi nici macar la o singura propozitie. o dai inainte cu gramatica si nu mai stiu ce. doamne ajuta sa nu ajung ca tine, sa ma cert cu oameni cu 30 de ani mai mici decat mine si sa ma prefac ca am " cultura generala" vorbind ca casierita de la penny, ba chiar mai rau. plus ca, primul meu mesaj a fost unul absolut inocent, eu pur si simplu incercand sa gasesc oameni cu aceleași interese ca si mine. cred ca ar trebui sa te duci inapoi la australienii tai, cred ca de la ei ai invatat sa te comporti asa, din cate am inteles este cea mai rea populatie. pentru doamna violleta care m-a blocat pentru ca este prea bolnava mental sa poata sa tina o conversatie