| anonim_4396 a întrebat:

A citit cineva "Plansul lui Nietzsche"? Ce parere aveti despre carte?

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

E o carte complexa. Te zguduie...
"Daca nu stii sa fii singur, nu meriti nici sa fii cu cineva!"
"Cea mai inalta culme a vietii! Ai spus foarte bine, Sig! Culmea, capatul urcusului vietii! Dar problema cu aceste culmi este ca ele duc in jos. De pe culme pot vedea tot restul anilor intinzandu-se in fata-mi. Si nu-mi place privelistea."

6 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

@Dora, inca nu. Am spus "inca nu", pentru ca intrebarea ta e o provocare pentru mine.

| vladimir23 a răspuns:

Nu nu am citit dar daca ai citit-o tu spune-mi si mie ca mi se pare interesanta dupa titlu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vladimir, nu o sa spun multe pentru ca as fi subiectiva.Pe mine m-a bulversat. Poate pentru tine sa nu fie asa, dar cred ca e o carte care chiar merita citita.Ridica multe semne de intrebare, in caz ca esti pregatit pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, dar mi-o dai tu cat de curand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Miruna,"Minciuni pe canapea"? Acelasi autor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da